Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
#! /bin/bash #arpagon if [ "$1" != "-p" ]; then mysql -N -D webconf -u root -e 'select IP from IPadresy' | while read row do IFS='|' cols=(${row//$'\t'/|}) ping $cols -i 1 -c 1 done fi mysql -N -D webconf -u root -e "update IPadresy set prihlasen=0" arp -n -i eth1 | while read Address HWtype HWaddress Flags Iface do #IFS='|' if [ "$HWaddress" != "(incomplete)" ]&&[ "$Iface" == "eth1" ] ;then mysql -N -D webconf -u root -e "update IPadresy set prihlasen=1 where ip='$Address' and mac='$HWaddress'" #echo prihlasen $Address $HWaddress $HWtype fi donev databázi jsou uloženy všechny ip a jejich mac adresy + položka prihlasen, která obsahuje 0/1 podle toho jestli je ip na síti. Zda je ip připojená určuji příkazem arp -n -i eth1, jeho výsledek čtu read-em. pokud proměnná HWaddres obsahuje (incomplete) znamená to, že ip připojená není, Iface kontroluji jen pro jistotu. Problém ale je jak donutit počitač ke komunikaci s routerem, pro tento účel slouží 1. část skriptu, která propingá celou síť, ale tato část je velmi pomalá, hlavně pokud daná ip neodpovídá čeká ping velmi dlouho na timeout, nevíte o rychlejším způsobu jak donutit stanici ke komunikaci? napadlo mě poslat multikástem libovolný paket na libovolný port, protože HW komunikace proběhne stejně, ať stanice paket příjme nebo ne, ale nevím jak to udělat.
nmap -sP |grep Host
a vysledok preparsovat...
napadlo mě poslat multikástem libovolný paket na libovolný port, protože HW komunikace proběhne stejně, ať stanice paket příjme nebo ne, ale nevím jak to udělat.
man ping ping -bc 1 255.255.255.255Na Solarisu stačí bez
-b
.
PS. Tahat do toho SQL databázi... Že vy jste začínal na PHP?
Tiskni Sdílej: