Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
#################################################################### ##### This file is automagically generated -- edit at your own risk ##### ##### file: /etc/cron.d/sendmail ##### generated via: (/usr/bin/perl 588) ##### /usr/share/sendmail/update_conf ##### version: 8.13.8 2006-12-08 20:21:10 cowboy ##### by: root@debian ##### on: Thu Jan 3 15:03:41 2008 ##### in: / ##### input files: ##### /etc/mail/sendmail.conf ##### #################################################################### #------------------------------------------------------------------------------ # # /etc/cron.d/sendmail # # Copyright (c) 2001-2005 Richard Nelson. All Rights Reserved. # Version: 8.13.8 # Time-stamp: <2006-12-08 20:21:10 cowboy> # # Sendmail crontab - Call sendmail at various times to do the following: # 1) Age queues - move undelivered mail to a slower queue # 2) Retry any mail queued by the message submission process # 3) run the queues (deliver mail) if a standalone daemon is not desired # # Each processes is independant and guided by /etc/mail/sendmail.conf and # {sendmail,submit}.mc files. # # There isn't anything here that should need touching. # # Any requisite queue/misc parameters must be set in /etc/mail/sendmail.conf # and reflected herein via /usr/sbin/sendmailconfig (or more directly via # /usr/share/sendmail/update_conf). # #------------------------------------------------------------------------------ # # use default path, shell, home #SHELL=/bin/sh #PATH= #HOME= # send mail to this user, as `mail/smmsp` isn't real. MAILTO=root # # format of entries: # m h dom mon dow user command # #------------------------------------------------------------------------------ # Every so often, give sendmail a chance to run the MSP queues. # */20 * * * * smmsp test -x /etc/init.d/sendmail && /usr/sha re/sendmail/sendmail cron-msp # #------------------------------------------------------------------------------ # Every so often, give sendmail a chance to run the MTA queues. # Will also run MSP queues if enabled # #*/10 * * * * root test -x /etc/init.d/sendmail && /usr/sha re/sendmail/sendmail cron-mta # #------------------------------------------------------------------------------ # Every so often, give sendmail a chance to age the queues. # # No queue aging #I kdyz ho smazu, po restartu serveru se znova vytvori a v logu mailu mam vypisy, ze se neuspesne snazil odesilat nejaky mail na root@domena.net. Mam Debian Etch a
sendmail
pouzivam jen ve spolupraci se ssmtp
na odesilani mailu..
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: