Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
# CPU Frequency scaling CONFIG_CPU_FREQ=y CONFIG_CPU_FREQ_TABLE=y CONFIG_CPU_FREQ_DEBUG=y CONFIG_CPU_FREQ_STAT=y CONFIG_CPU_FREQ_STAT_DETAILS=y # CONFIG_CPU_FREQ_DEFAULT_GOV_PERFORMANCE is not set CONFIG_CPU_FREQ_DEFAULT_GOV_USERSPACE=y CONFIG_CPU_FREQ_GOV_PERFORMANCE=y CONFIG_CPU_FREQ_GOV_POWERSAVE=y CONFIG_CPU_FREQ_GOV_USERSPACE=y CONFIG_CPU_FREQ_GOV_ONDEMAND=y CONFIG_CPU_FREQ_GOV_CONSERVATIVE=y # CPUFreq processor drivers CONFIG_X86_ACPI_CPUFREQ=y # CONFIG_X86_CPUFREQ_NFORCE2 is not set CONFIG_X86_ACPI_CPUFREQ_PROC_INTF=y CONFIG_X86_ACPI_CPUFREQ=y # CONFIG_X86_POWERNOW_K6 is not set # CONFIG_X86_POWERNOW_K7 is not set # CONFIG_X86_POWERNOW_K8 is not set # CONFIG_X86_GX_SUSPMOD is not set CONFIG_X86_SPEEDSTEP_CENTRINO=y CONFIG_X86_SPEEDSTEP_CENTRINO_TABLE=y CONFIG_X86_SPEEDSTEP_ICH=y CONFIG_X86_SPEEDSTEP_SMI=yVše (doufám že jsem na nic nezapoměl) je tedy natvrdo zakompilováno do jádra.
ACPI Error (psparse-0537): Method parse/execution failed [\_PR_.CPU1._PSS] (Node f7eea1e0), AE_AML_PACKAGE_LIMIT ACPI Error (psparse-0537): Method parse/execution failed [\_PR_.CPU2._PSS] (Node f7eea3d8), AE_AML_PACKAGE_LIMITBIOS mám ve verzi 5.03 - upgradoval jsem ho kvůli tomu, že při probouzení ze suspend to RAM starší verze 5.01 roztočila větráček na maximum a ten nezpomalil až do rebootu. Máte někdo podobný problém? Máte někdo notebook s C2D a jede vám cpufreq v pohodě? Myslíte si že by to mohlo bejt BIOSem?
vendor_id : GenuineIntel cpu family : 6 model : 14 model name : Genuine Intel(R) CPU T2130 @ 1.86GHz stepping : 12 cpu MHz : 1862.210 cache size : 1024 KBVýdrž na baterku je něco kolem dvou hodin (ale spíš méně), větráček hučí, zatížení jader okolo 5%.. Ptám se znovu: Funguje tady někomu škálování C2D ? Jak jste ho zprovoznili? Existuje u vás adresář /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq ?
diff --git a/drivers/acpi/executer/exoparg1.c b/drivers/acpi/executer/exoparg1.c index 252f10a..fed6ddf 100644 --- a/drivers/acpi/executer/exoparg1.c +++ b/drivers/acpi/executer/exoparg1.c @@ -740,6 +740,9 @@ acpi_status acpi_ex_opcode_1A_0T_1R(struct acpi_walk_state *walk_state) break; case ACPI_TYPE_BUFFER: + if (!(temp_desc->common.flags & AOPOBJ_DATA_VALID)) { + status = acpi_ds_get_buffer_arguments (temp_desc); + } value = temp_desc->buffer.length; break; @@ -748,6 +751,9 @@ acpi_status acpi_ex_opcode_1A_0T_1R(struct acpi_walk_state *walk_state) break; case ACPI_TYPE_PACKAGE: + if (!(temp_desc->common.flags & AOPOBJ_DATA_VALID)) { + status = acpi_ds_get_package_arguments (temp_desc); + } value = temp_desc->package.count; break;Stačí aplikovat, zkompilovat kernel a voilá! Frekvence pěkně kolísá podle zatížení, podle druhu napájení, no co vás prostě napadne.
Tiskni
Sdílej: