Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
auto lo iface lo inet loopback allow-hotplug eth0 iface eth0 inet static address 1.2.3.97 netmask 255.255.255.240 network 1.2.3.96 broadcast 1.2.3.111 gateway 1.2.3.110po nabootovani neni zavedena aktualni routa (pouze jen nekdy, a to nahodne, ale vetsinou ne), takze route vypada takto:
route -n Kernel IP routing table Destination Gateway Genmask Flags Metric Ref Use Iface 1.2.3.96 0.0.0.0 255.255.255.240 U 0 0 0 eth0chybi tam tento radek:
0.0.0.0 1.2.3.110 0.0.0.0 UG 0 0 0 eth0v ifconfig eth0 vidim, ale nejde shodit pres ifdown eth0 (pise to neco ze adresa je jiz prirazena) ifdown eth0 nevypise nic, ale taky nic neudela,
/etc/init.d/networking stop
neshodi taky nic
nekdy ve vypisu route je radek bez default route 2x (hned po nabootovani)
nekolikrat se mi povedlo mit uplne stejne 2 routy (ve vypisu jedna route uz byla, ale sit nefungovala, tak jsem pres route add default gw 1.2.3.110
pridal routu, ale pak tam byla 2x a sit zacala fungovat
mam podezreni, ze pri bootovani jeste neexistuje nebo castecne existuje neco, do ceho se zapisuji nahozene interfaces, routy a tyhle ty veci - to je pouze moje domenka vychazejici z toho zdvojeni
dekuji za rady, namety ci pripominky
Zeptam se: pokud už síť nenaběhne při bootu, lze ji pak nahodit ručně? Pokud lze, asi by to odpovídalo nevhodnému pořadí inicializace (něčeho), pokud to nepomůže, aspoň uvidíte nějaké podrobnosti, logy?
Máte čas a chuť si s tim hrát? Zkoušel bych vypínat jednotlivé služby až na holý základ a případně dát úroveň logování na "debug". Víc mne nenapadá ... případně zapnout na protějšku nějakej paketovej analyzátor (=wireshark, tcpdump), jestli by bylo vidět, co z toho kompu, co řešíme, leze.
P.S. a děje se to jen po bootu nebo i po restartu sítě, odebrání/přidání modulů? Přece jen komplet restart stroje mi moc milý není, provádět.
Tiskni
Sdílej: