Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
b44: eth0: BUG! Timeout waiting for bit 00000002 of register 42c to clear.
Wifi, sa akosi vobec nedetekovalo. Pre ndiswrapper odporucam precitat toto, kde pisu, ze ndiswrapper by sa mal pouzivat len vtedy, ak nezafunguje nativne madwifibudu rad,kdyz to povede k naprave toho co jsem asi udelal a nemel.Nainstaloval OpenSUSE?
Dnes mi probehla automaticka aktualizace systemu.Po upozorneni na nutnost restartu jsem ho provedl,system se nastartoval,ale uz neni mozne zprovoznit WIFI.mi to prostě nedalo. Snad jediná chyba, které se mohl uživatel jako správce OS dopustit, je nastavení neoficiálních repozitářů pro automatické aktualizace. Všechno ostatní už je chyba distribuce. Tím pádem taktéž rada: zkuste taky hledat řešení někde poblíž vývojářské komunity openSUSE.
rpm -qa |grep kmp-default
nainstalovat prislusne *-kmp-bigsmp
Tiskni
Sdílej: