Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
req -nodes -config openssl.cnf -days 1825 -x509 -newkey rsa:2048 -out ca-cert.pem -outform PEM
tak mi vyhodí chybu, které nerozumím a nikde jsem podobnou nenašel:
Generating a 2048 bit RSA private key ......................................................+++ .................................................................+++ writing new private key to './private/ca-key.pem' ----- problems making Certificate Request 9533:error:0D07A098:asn1 encoding routines:ASN1_mbstring_ncopy:string too short:a_mbstr.c:147:minsize=2Neviděl někdo něco podobného, případně neví někdo jak to sprovoznit? Předem moc díky.
LANG=C req ...
).
LANG=C
:
LANG=C req atd... atd...Jen tak tipuji, že když je problém s multibyte stringy, že při použití nemultibyte kódování by se mohly použít nemultibyte rutiny a problém vymizet.
LANG=C openssl req -nodes -config openssl.cnf -days 1825 -x509 -newkey rsa:2048 -out ca-cert.pem -outform PEM
Tak se mi vrátí chyba, že tento příkaz není platný a vypíše se nápověda:
Generating a 2048 bit RSA private key ..................+++ .........+++ writing new private key to './private/ca-key.pem' ----- problems making Certificate Request 10487:error:0D07A098:asn1 encoding routines:ASN1_mbstring_ncopy:string too short:a_mbstr.c:147:minsize=2 > openssl LANG=C req -nodes -config openssl.cnf -days 1825 -x509 -newkey rsa:2048 -out ca-cert.pem -outform PEM openssl:Error: 'LANG=C' is an invalid command. Standard commands asn1parse ca ciphers crl crl2pkcs7 dgst dh dhparam dsa dsaparam ec ecparam enc engine errstr gendh gendsa genrsa nseq ocsp passwd pkcs12 pkcs7 pkcs8 prime rand req rsa rsautl s_client s_server s_time sess_id smime speed spkac verify version x509 Message Digest commands (see the `dgst' command for more details) md2 md4 md5 rmd160 sha sha1 Cipher commands (see the `enc' command for more details) aes-128-cbc aes-128-ecb aes-192-cbc aes-192-ecb aes-256-cbc aes-256-ecb base64 bf bf-cbc bf-cfb bf-ecb bf-ofb cast cast-cbc cast5-cbc cast5-cfb cast5-ecb cast5-ofb des des-cbc des-cfb des-ecb des-ede des-ede-cbc des-ede-cfb des-ede-ofb des-ede3 des-ede3-cbc des-ede3-cfb des-ede3-ofb des-ofb des3 desx rc2 rc2-40-cbc rc2-64-cbc rc2-cbc rc2-cfb rc2-ecb rc2-ofb rc4 rc4-40
export LANG=C openssl req -nodes -config openssl.cnf -days 1825 -x509 -newkey rsa:2048 -out ca-cert.pem -outform PEM
openssl
nějaký znak (asi nulový bajt) považovalo za konec vstupního řetězce. Ale to byste musel mít vstupní soubor nebo terminál v nějakém alespoň šestnáctibitovém kódování…
prompt
na yes
, nebo použijte druhý formát sekce distinguished_name
[ req_distinguished_name ] C = CZ ST = Czech Republic L = Opava CN = Domena_CA emailAddress = test@email.addressJe to popsáno v
man openssl-req
, až na konci jsou příklady pro prompt=yes
i prompt=no
.
Tiskni
Sdílej: