Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
#!/bin/bash
syndaemon -d #zablokuje touchpad po kazdem stisku klavesy na dobu 2s
echo "Deaktivace touchpadu po stisku klavesy zapnuta"
exit 0
Casem do tohoto skriptu budu pridavat dalsi prikazy, proto ho chci volat vzdalene a nechci tyto prikazy psat primo do .profile.
Vse tedy ulozim, odhlasim se a znovu se prihlasim. Skript se spusti - po stisku klavesy je deaktivovan touchpad, ale prihlaseni neprobehne! Pouze zmizi prihlasovaci formular a dal se nic nedeje.
Prosim o radu.
# Sample .profile for SuSE Linux # rewritten by Christian Steinruecken # # This file is read each time a login shell is started. # All other interactive shells will only read .bashrc; this is particularly # important for language settings, see below. test -z "$PROFILEREAD" && . /etc/profile # Most applications support several languages for their output. # To make use of this feature, simply uncomment one of the lines below or # add your own one (see /usr/share/locale/locale.alias for more codes) # #export LANG=de_DE.UTF-8 # uncomment this line for German output #export LANG=fr_FR.UTF-8 # uncomment this line for French output #export LANG=es_ES.UTF-8 # uncomment this line for Spanish output # Some people don't like fortune. If you uncomment the following lines, # you will have a fortune each time you log in#if [ -x /usr/bin/fortune ] ; then # echo # /usr/bin/fortune # echo #fi #Spusteni vlastniho skripru pri logovani login.sh
#!/bin/bash syndaemon -d #zablokuje touchpad po kazdem stisku klavesy na dobu 2s echo "Deaktivace touchpadu po stisku klavesy zapnuta" & exit 0popripade odeber ten exit 0
Tiskni
Sdílej: