Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
default
) startovací skripty net.eth0 a net.eth1:
rc-update del net.eth0 default rc-update del net.eth1 default
Device initiated services: net.eth0 net.eth1 udev-postmountAle tu jsem jeste nestihl proklepnout.
rc-status -a
nevypíše net.eth0 v žádném runlevelu? Ještě mne napadá, jestli nemohou jiné inicializační skripty na net-eth0 záviset. To, že je net.eth*
link na net.lo
je správně, te skript je jenom jeden a podle části za net.
se určí, která konfigurace z /etc/conf.d/net
se použije.
default
(nebo z jiného, ve kterém se vám startují).
Tak a ted proc se to spousti?Napadá mne jedině, že to má některý jiný init skript ve svém
need
, místo aby použil use net
.
leshy# /etc/init.d/net.eth0 needsme distccd netmount pydoc samba saslauthd sshd net leshy# /etc/init.d/net.eth0 usesme samba xprint cupsd nscd rsyncd xinetd netVsechny jsou vypnuty, tj. nejsou v runlevelu a po startu rc-status -a opravdu napise, ze nebezi. Jedine nevim co to ma byt to "net". Neni to zadny rc-script.
net
je „virtuální“ služba. Srozumitelnější je to třeba u MTA – máte init skript /etc/init.d/postfix
, ale když nějaký jiný init skript potřebuje ke své práci MTA, nezajímá ho, že používáte zrovna postfix
. Takže řekne, že závisí na mta
, a Postfix pak řekne, že poskytuje (provides) mta
. Podobně je to u té sítě – init skripty řeknou, že závisí na net
a nezajímá je, který skript u vás zrovna zajišťuje start sítě.
Ale o něco dál v idkuzi bylo řečeno, že do spouštění startovacích skriptů kecá už i hotplug, takže jenom prověření závislostí skriptů už nestačí. Tedy on to má s hotplugem logiku, když připojíte síťové rozhraní, je logické, aby se příslušný skript nastartoval…
auto
v /etc/network/interfaces
Tiskni
Sdílej: