Byla vydána Beta 1 verze KDE 6 (Plasma, Frameworks a Gear) postavené na Qt 6. Testovat lze například v distribuci KDE Neon. Stabilní verze je plánována na konec února 2024. Předchozí velké vydání 5 vylo vydáno téměř před 10 lety (červenec 2014).
Open-source webmail Roundcube se připojil k balíku aplikací Nextcloudu. Převzetí firmou Nextcloud ale plánováno není, pouze integrace a podpoření vývoje.
Stability AI představila SDXL Turbo, tj. umělou inteligenci pro generování obrázků z textového popisu v reálném čase, viz ukázka na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové major verzi 6. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení a na GitHubu (6.0.0, 6.0.1).
S eDoklady lze mít od ledna 2024 občanku v mobilní aplikaci [Digitální a informační agentura – DIA].
Google představil novou doménu nejvyššího řádu: .meme. Viz například knowyour.meme nebo find.meme.
IKEA představila 3 senzory pro chytrou domácnost: senzor na dveře a okna PARASOLL, bezdrátový pohybový senzor VALLHORN a senzor úniku vody BADRING. Budou kompatibilní s Home Assistant?
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 13.0.0. Přehled novinek v oznámení.
Laboratoře CZ.NIC vydaly novou verzi 4.23.0 aplikace Datovka, tj. svobodné multiplatformní desktopové aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi. Přidána byla podpora pro velkoobjemové datové zprávy (VoDZ) a pro typy datových schránek PFO_ARCH, PFO_AIAT a PFO_AZI. Další novinkou je pamatování velikosti dialogových oken, pozice ovládacích prvků, šířek sloupců a řazení položek
… více »Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 5.20. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (13.0.4) a Thunderbird (115.5), opravuje několik chyb.
#include < stdio.h > #include < stdlib.h > int main(int argc, char *argv[]) { unsigned short i; if (3 != argc) { puts("Usage: < programname > a z\nprints the characters a..z"); return EXIT_FAILURE; } if (argv[1][0] > argv[2][0]) { for (i = argv[1][0]; i >= argv[2][0]; i--) putc(i, stdout); } else { for (i = argv[1][0]; i <= argv[2][0]; i++) putc(i, stdout); } return EXIT_SUCCESS; }PS: abclinuxu a demence "Značka STDIO.H není povolena!", "Značka STDLIB.H není povolena!", to je takovy problem funkcni tag CODE? Za < jsem umistil mezery a pred > take, aby to slo vubec odeslat a musel pouzit PRE, abych neprisel o odradkovani.
PS: abclinuxu a demence "Značka STDIO.H není povolena!", "Značka STDLIB.H není povolena!", to je takovy problem funkcni tag CODE? Za < jsem umistil mezery a pred > take, aby to slo vubec odeslat a musel pouzit PRE, abych neprisel o odradkovani.Značku
<code>
Abíčko umí. Ale komentáře se zadávají v HTML
, a v HTML
nemůžete znaky <
zadávat jen tak, jak vás napadne. Nejjednodušší je vždy je nahradit <
resp. >
. Což je všechno popsané v textu Nápověda k formátování, který máte pod každým boxem pro zadání komentáře…
V XHTML entity lower than (lt) a greater than (gt) neexistuji…
XML 1.1: Character and Entity References:
… well-formed documents need not declare any of the following entities: amp, lt, gt, apos, quo.
ja ECMAScript/JScript nepouzivam a proto mi jsou na nem zavisle casti portalu nedostupne.Je to něco za něco. Když máte zakázán (nebo váš prohlížeč neumí) JavaScript, je samozřejmé, že nemůžete mít takové pohodlí. Je to vaše rozhodnutí.
V XHTML entity lower than (lt) a greater than (gt) neexistuji, proto je ani v HTML neuzivam.Ty entity (spolu s
&
) existují přímo v XML, jinak by nebylo možné tyhle znaky vůbec v XML zapsat.
Ocekaval jsem automatickou substituci funkcnich znaku meho komentare za odpovidajici (X)HTML entityAsi všichni, kdo se nějakým způsobe podíleli na psaní kódu portálu, nemají rádi, když jim počítač něco automaticky mění pod rukama. Určitě by to šlo udělat na nějaký přepínač (napíšu si všechno sám v XHTML × dávám ti nějaký text a vyrob z toho, co umíš) – ale někdo takovou funkci musí napsat…
string roztahni(string co) { int l = co.length(); bool in = false; string out = ""; char prev; for (int i = 0; i < l; i++) { if (in) { if (co[i] == ']') in = false; else if (co[i] == '-') { if (prev < co[i+1]) for (char s = prev+1; s <= co[i+1]; s++) out += s; prev = co[i+1]; i++; } else out += prev = co[i]; } else { if (co[i] == '[') in = true; else out += co[i]; } } return out; }a pak tuhle funkci zavoláš třeba takto... roztahni("[1-9a-z]")
#include < stdio.h > #include < string.h > #include < stdlib.h > int main(int argc, char *argv[]) { size_t s_str, i = 0; char c; if (2 != argc) { printf("Usage: %s [a-z0-9z-a]\nprints the characters a-z0-9z-a", argv[0]); return EXIT_FAILURE; } s_str = strlen(argv[1]); for (i = 0; i < s_str; i++) { if (argv[1][i] == '-') { if (argv[1][i - 1] > argv[1][i + 1]) { for (c = argv[1][i - 1]; c >= argv[1][i + 1]; c--) putc(c, stdout); } else for (c = argv[1][i - 1]; c <= argv[1][i + 1]; c++) putc(c, stdout); } } return EXIT_SUCCESS; }Muj program zabira mene mista nez ten od Hanicka, ma vice features, funguje se vsemi variantami a je ready to use s bashem: [a-z0-9] a-z0-9 [z-a9-0] z-a9-0 [a-zz-a0-99-0] a-zz-a0-99-0 Staci jen zkompilovat: gcc -Wall -std=gnu99 -pedantic -O2 -o programname programname.c
#!/bin/bash IN="a-zA-Z0-9z-a9-0Z-A" OUT=`./programname ${IN}` echo "The input string '${IN}' was expanded to '${OUT}'"
#!/usr/bin/env bash # set -x if [[ $# -eq 0 ]]; then echo "A[1] B[2] C[3] D[4] E[5] F[6] G[7] ... " echo "priklad: script 1-4" echo "vystup: ABCD" exit 0 fi declare -a array0=( 0 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z ) NUM1=`echo "$1" | gawk -F - '{print $1}'` NUM2=`echo "$1" | gawk -F - '{print $2}'` ROZDIL=$[$NUM2 - $NUM1] if [[ "$ROZDIL" -le 0 ]]; then echo "chybne zadany rozsah" exit 1 fi ROZSAH1="$NUM1" ROZSAH2=$[$ROZDIL + 1] echo `echo ${array0[@]:${ROZSAH1}:${ROZSAH2}} | tr -d " "`
$ a='[A-E]'; a=${a/[/{}; a=${a/]/}}; a=${a/-/..}; a=$(eval echo ${a}); a=${a// }; echo ${a}
ABCDE
Tiskni
Sdílej: