NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Napadá mne následující: změní se práva pro výstup, zápis do /dev/dsp, /dev/audio ..., změní se nastavení hlasitosti audia, něco se nacpe na dané zvukové zařízení a nepustí tam zbytek systému?
Teď jde o to, zda se Ti restartnou Xka, tedy kde ... pod rootem, nebo nejde zvuk? Tedy co vlastně řešíš?
Něco bys našel ohledně audia ve zdejších faq, já ověřuju audio přes mpg321 v konzoli, vidim, zda to přehrává, zda to nepíše něco jako "can't access device" a pak přes alsamixer ověřuju hlasitost. P.S. asi před 14 dny jsem na chvíli objevil "feature", že mi sluchátka hrály z audio-out a bedničky na tomtéž noťasu nee ... našel jsem nějakou spojitost s amarokem, vyskytlo se mi to dvakrát za večer a od té doby nee. Tak nevim, víc jsem neobjevil, nezjistil.
Jak se píše níže, a stydim se, že jsem na to nepřišel sám, zřejmě je to feature, že se v Xkách po 15 minutách odhlásí. Ohledně nefunkčního audia, pomůže restart alsy? U mne je to /etc/init.d/alsasound restart, v mandrivě je to /etc/init.d/alsa whatever.
Ok, zkuste to pomocí konstrukce "mpg321 mptrojka.mp3", v konzoli uvidíte, zda jsou nějaké chyby, ještě zkontrolujte nastavení alsamixeru, zda není něco mutnuté.
Přes alsaconf najdete ovladač pro audio, snad je ok?
Nemusí být uživatel ve skupině audio apod.? Případně ... pod rootem to půjde, přehrávat?
Alsaconf mám tuším z alsa-utils nebo alsa-tools, emerge (gentoo package tool) mi hlásí, že mám oboje nainstalované.
Ok a přehlíd jsem informaci, zda to nejde pod Vaším účtem i pod rootem? Nebo jen pod Vaším účtem to nejde a pod rootem (nebo su ...) jo?
Tiskni
Sdílej: