Společnost ARM představila platformu Total Compute Solutions 2023 (TCS23) s 5. generací GPU Immortalis-G720, Mali-G720 a Mali-G620 a Armv9.2 CPU Cortex-X4, Cortex-A720 a Cortex-A520 s DSU-120.
Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Napadá mne následující: změní se práva pro výstup, zápis do /dev/dsp, /dev/audio ..., změní se nastavení hlasitosti audia, něco se nacpe na dané zvukové zařízení a nepustí tam zbytek systému?
Teď jde o to, zda se Ti restartnou Xka, tedy kde ... pod rootem, nebo nejde zvuk? Tedy co vlastně řešíš?
Něco bys našel ohledně audia ve zdejších faq, já ověřuju audio přes mpg321 v konzoli, vidim, zda to přehrává, zda to nepíše něco jako "can't access device" a pak přes alsamixer ověřuju hlasitost. P.S. asi před 14 dny jsem na chvíli objevil "feature", že mi sluchátka hrály z audio-out a bedničky na tomtéž noťasu nee ... našel jsem nějakou spojitost s amarokem, vyskytlo se mi to dvakrát za večer a od té doby nee. Tak nevim, víc jsem neobjevil, nezjistil.
Jak se píše níže, a stydim se, že jsem na to nepřišel sám, zřejmě je to feature, že se v Xkách po 15 minutách odhlásí. Ohledně nefunkčního audia, pomůže restart alsy? U mne je to /etc/init.d/alsasound restart, v mandrivě je to /etc/init.d/alsa whatever.
Ok, zkuste to pomocí konstrukce "mpg321 mptrojka.mp3", v konzoli uvidíte, zda jsou nějaké chyby, ještě zkontrolujte nastavení alsamixeru, zda není něco mutnuté.
Přes alsaconf najdete ovladač pro audio, snad je ok?
Nemusí být uživatel ve skupině audio apod.? Případně ... pod rootem to půjde, přehrávat?
Alsaconf mám tuším z alsa-utils nebo alsa-tools, emerge (gentoo package tool) mi hlásí, že mám oboje nainstalované.
Ok a přehlíd jsem informaci, zda to nejde pod Vaším účtem i pod rootem? Nebo jen pod Vaším účtem to nejde a pod rootem (nebo su ...) jo?
Tiskni
Sdílej: