abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 06:00 | IT novinky

    T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:55 | Komunita

    Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | IT novinky

    Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 12:22 | IT novinky

    Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:33 | IT novinky

    Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    22.7. 20:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.7. 19:33 | IT novinky

    Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 31
    22.7. 15:33 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.7. 22:44 | Bezpečnostní upozornění

    NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (28%)
     (24%)
     (5%)
     (6%)
     (5%)
     (2%)
     (3%)
     (27%)
    Celkem 103 hlasů
     Komentářů: 14, poslední včera 23:49
    Rozcestník

    Dotaz: Pripojeni k netu

    28.3.2008 21:36 tomborovec
    Pripojeni k netu
    Přečteno: 235×
    Mam Linux Ubuntu 7.10 a vubec nevim jak nastavit pripojeni k netu pomoci wifi. V XP se to dela pomoci tcpip protokolu, ale u linuxu jsem zadne takove nastaveni nenasel. Podobne ano, ale neni tam nastaveni DNS...dekuji za radu

    Odpovědi

    29.3.2008 07:25 Tremex | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pripojeni k netu
    Doporucuji tento navod pro ubuntu.
    29.3.2008 11:57 DD | skóre: 7 | blog: DD
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pripojeni k netu
    Příloha:
    Princip je identický, neboť každý PC musí mít IP adresu a vědět, kam posílat DNS dotazy, aby se napřed přeložily údaje z dotazu typu "www.něco.doména" (např. ve firefoxu) na IP adresu serveru, který stránky hostuje (tedy zjistit, kam dotaz poslat) a pak také volaný server musí vědět, kdo se dotazoval (tedy IP adresu dotazujícího se PC), aby věděl kam zaslat odpověď. Rozdíl tedy mezi různými operačními systémy MUSÍ~MOHOU být jen v tom, jaké grafické udělátko k nastavení TÉHOŽ nabízí daný operační systém.

    Ve Windows XPp vede cesta přes fascinující tlačítko START (kterým se mj. UKONČUJE činnost PC) => ovládací panely => síťová nastavení => připojení k místní síti => protokol TCP/IP => vlastnosti. Tam pak na jedné záložce vyberu možnost zda chci IP adresu a DNS srever získat z DHCP nebo zadat obojí staticky (tedy ručně).

    V Linuxu je možno zvolit principiálně mezi dvěma způsoby - příkazovou řádkou nebo grafickým udělátkem. Obě hlavní prostředí (KDE i GNOME) mají své grafické udělátko. teď je třeba vědět, jaké používáte prostředí - UBUNTU má jako výchozí GNOME, takže budu předpokládat, že se jedná o GNOME. V tomto případě by měl být na horním panelu vpravo ikonka "Aplet NetworkManager", kde je pak nabídka drátová a bezdrátová síť (s nalezenými SSID) a také samozřejmě možnost ručního nastavení. Ruční nastavení to je několik záložek, kde na záložce "DNS" se nastavují překvapivě IP adresy DNS serverů a na kartě "Připojení" se vybírá mezi příslušným rozhraním (drát. ~ bezdrátové) u kterého pak nastavuji IP adresy (buď z DHCP nebo staticky - tedy ručně).

    V příloze je obrázek, jak má nabídka s FUNKČNÍ Wifi kartou fungovat - po kliknutí na modré "schody" se zobrazí uvedená nabídka.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.