Byla vydána nová verze 5.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 12.5.6. Tor na verzi 0.4.8.6.
Šifrovací nástroj VeraCrypt v menším vydání 1.26.7 nejen opravuje chyby a aktualizuje podporované algoritmy (podrobnosti v poznámkách vydání), ale také přestává podporovat původní svazky TrueCrypt.
V sobotu 7. října proběhne Maker Faire Liberec, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Mastodon vydal výroční zprávu za rok 2022 (pdf).
Ubuntu Summit 2023 proběhne od 3. do 5. listopadu v Rize.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.12.0. Podrobný přehled novinek v Changelogu.
Linux ve Scratchi. Ne Linux v linuxové distribuci Linux From Scratch, ale Linux bežící v emulátoru procesoru RISC-V ve vizuálním programovacím jazyce Scratch.
Dnes ve 12 hodin začal další ročník CTF (Capture the Flag) soutěže The Catch: "Tentokrát nás kolegové z Forenzní laboratoře zavedou na loď plnou sofistikovaných síťových technologiích, kde soutěžící budou muset zvládnout náročné úkoly. Loď nese jméno našeho skvělého kolegy Josefa Vericha – síťového guru. Tradičně se soutěž koná v říjnu – měsíci kybernetické bezpečnosti."
Konference LinuxDays 2023 proběhne již tento víkend 7. a 8. října v prostorách Fakulty informačních technologií Českého vysokého učení v Praze (FIT ČVUT). Na programu je spousta zajímavých přednášek a workshopů.
Netflix v pátek 29. září odeslal poslední film na DVD (YouTube). Společnost dnes známá jako streamovací služba začala před 25 lety jako půjčovna filmů na DVD. Zákazník si DVD objednal na webových stránkách, odesláno mu ale bylo klasickou poštou. Po zhlédnutí jej vložil do obálky a poslal zpět.
lspci: 03:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 01) Testovano na Debian Lenny, tragicky vykon, zaseky pri UPSTREAMU v UDP (samba) s pouzitim automaticky natazeneho open source ovladace r8169.ko Nainstalovat ovladac od Realteku: http://www.realtek.com.tw/downloads/ apt-get install linux-source ln -s /usr/src/linux-source-`uname-r` /lib/modules/`uname-r`/build a dale kompilace podle instrukci v readme ovladace Stary ovladac se nedari blacklistovat, takze vnutit novy: mv /lib/modules/`uname -r`/kernel/drivers/net/r8169.ko /lib/modules/`uname -r`/kernel/drivers/net/r8169.ko.old depmod -a mv /boot/initrd.img-`uname -r` /boot/initrd.img-`uname -r`.backup update-initramfs -u -k `uname -r` reboot
Tak pro zajimavost: provést test s kříženým kabelem bez switche.
Skusim este zohnat sietovu kartu s inym chipom ako Realtekto doporučuji
Budú niekoho z diskutujúcich ešte zaujímať moje ďalšie ladenie a testy?Na konci by si to mohol "supnut" cele do blogu
FTP windows - windows: přibl. 12Mb/s i méně Samba: windows - windows : přibl. 15Mb/s BTest TCP: windows - windows: 20Mb/s BTest USP: windows - windows: 28Mb/s iperf: linux -> windows: 36Mb/s samba: linux -> windows: 43Mb/s Btest TCP nebo UDP(už si to nepamatuju): linux -> windows: 83Mb/s nc < /dev/zero - nc -l > /dev/null: linux - linux:93-94Mb/s iperf: linux -> linux:92-95Mb/s pktgen: linux -> linux:98-99Mb/s
Na obou stranách Realtek FastEthernet karty. Původně jsem si myslel, že je to neduh Windowsů, ale po přečtení pár fór jsem usoudil, že to bude nejspíše ovladačem pro kartu(někdo nadával na driver že spotřebovává příliš mnoho prostředků, což mohu jen potvrdit. U více jak 15Mbps jsem procesor pod 100% neviděl). Jinak Samba není nijak extra rychlá ani při kombinaci linux - linux, protože zatím se mi nepodařilo přesáhnout hranici 50Mb/s(i když to už může být i docela diskem).
Tiskni
Sdílej: