Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
/dev/sda6 / ext3 relatime 1 1 /dev/sdb /media/USB vfat ro,users,auto 0 0 none /media/cdrom supermount fs=udf:iso9660,dev=/dev/cdrom,--,iocharset=utf8,nosuid,ro,umask=0022,users,nodev,exec 0 0 /dev/hda2 /media/hd ext3 defaults 1 2 /dev/hda5 /media/hd2 ntfs umask=0,user,dev,suid,exec 0 0 /dev/sda1 /mnt/windows ntfs umask=0022,nls=utf8,ro 0 0 none /proc proc defaults 0 0 /dev/sda5 swap swap defaults 0 0Adresář /media/USB jsem vytvořil a supermount jsem použil až dodatečně. Prosím o radu, co je špatně, případně alespoň o výpis defaultního nastavení. Díky.
I found what seems to be the problem, thanks to bug #131107. gparted creates the file: /usr/share/hal/fdi/policy/gparted-disable-automount.fdi which stops any drives from automounting. I removed the file and restarted hal with "sudo /etc/init.d/hal restart" but this didn't have any effect; but after I rebooted completely, my drives now automount. Normally gparted deletes the file when it exits. I assume that (a) because gparted crashed, it didn't delete the file; (b) originally when I was rebooting, the file was flagged each time for deletion upon exit, so it didn't persist, and after reboot the drives mounted; but at some point the file became persistent and this broke automounting. Although gparted needs to stop drives from automounting (eg see bug #37768 and its duplicates), it's a bit dangerous to allow a file that disables all automounting to persist through reboots. To the end user, it just looks like automounting is broken.
Tiskni Sdílej: