Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
wlan0 RT61 Wireless ESSID:"WireLess" Nickname:"obluda" Mode:Managed Frequency:2.462 GHz Access Point: 00:1E:2E:C8:7F:E4 Bit Rate=54 Mb/s RTS thr:off Fragment thr:off Encryption key:0021-4AF7-78 Link Quality=48/100 Signal level:-63 dBm Noise level:-95 dBm Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0 Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0Pokud potom spustím dhcpcd wlan0, normálně dostanu adresu a připojím se. Pochopitelně funguje i ruční nastavení adresy.
ath0 IEEE 802.11g ESSID:"WireLess" Nickname:"odula" Mode:Managed Frequency:2.462 GHz Access Point: 00:1E:2E:C8:7F:E4 Bit Rate:1 Mb/s Tx-Power:17 dBm Sensitivity=1/1 Retry:off RTS thr:off Fragment thr:off Encryption key:0021-4AF7-78 Security mode:restricted Power Management:off Link Quality=27/70 Signal level=-64 dBm Noise level=-91 dBm Rx invalid nwid:11 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0 Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0Rozdíl je pouze v tom, že na notebooku se k AP nepřipojím, tedy dhcpcd ath0 místo přidělení adresy zatuhne a následně shodí interface. Je to opravdu podivné. Pokud přidělím adresu ručně, ani nepingnu bránu. Prostě jako by byla síť zcela nefunkční.Restricted režim nastavuju explicitně i u rt61, nevím proč to iwconfig na desktopu nezobrazuje. Dále je podivná stále vzrůstající hodnota NWID na atherosu ale to je podle mých zkušeností jedno (je to bug v ovladači či v HW?) Navíc k tomu všemu, sleduju vytížení sítě pomocí gkrellm a ten ukazuje, že interface ath0 nepošle jediný bajt, když spouštím dhcpcd nebo zkouším ping - když se s touto atheroskou připojuju na jiné (nešifrované) sítě a signál vypadne, tak se při pokusech o ping alespoň odesílají ARP requesty, což gkrellm vždy zobrazí.
Tiskni Sdílej: