Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.2.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.04. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 152 (pdf) a Hello World 26 (pdf).
Zajímá vás Open Build Service (OBS) a vývoj linuxového jádra pro IBM Mainframe? V rámci Informatických večerů na FIT ČVUT v Praze proběhne v pondělí 28. dubna přednáška Linux on Z Development s podtitulem „From packaging in the openSUSE Build Service until Linux Kernel Development at IBM“. Přednáška proběhne v anglickém jazyce. Vstup je zdarma a bez předchozí registrace.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Dino. Mezi novinky patří vylepšený přenos souborů (XEP-0447: Stateless file sharing), přepracované dialogy a další. Vyzkoušet lze i na (linuxových) telefonech.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Gajim, která přidává podporu nového způsobu synchronizace informací o přečtení zpráv (XEP-0490: Message Displayed Synchronization jako nástupce XEP-0333: Displayed Markers), dále centrální stránku pro přehled všech aktivit (Activity feed) nebo vylepšení přepínání mezi více účty. Přehled dalších změn je k dispozici na oficiálních stránkách.
\renewcommand{\bibname}{Literatura}
nebo
\renewcommand{\refname}{Literatura}
.
K vložení do obsahu pak něco jako
\addcontentsline{toc}{chapter}{Literatura}
.
Možná je nějaký lepší fígl s LyXem, ale mám zkušenosti spíš s LaTeXem.
Nevadi, i tak dekuji, uz to aspon vypada rozumne. Mne by o cislovani literatury nijak snad ani neslo, ale sablonu bakalarky chci dodrzet (i kdyz musim i ja uznat, ze ta sablona je mizerne udelanaTohle naštve většinou nejvíc. Šablonu (nebo předpis) udělá nějaký matlal naprosto amatérským způsobem, ale je dodržování patlaniny je pak vyžadováno striktně pod záminkou údajně profesionálního vzhledu (struktury). Asi jako dodržování "Corporate Identity" nikoliv s návrhem profesionální grafické firmy, ale s tím, co vyplodil kolega Franta Vomáčka po večerech při svých průzkumných expedicích napříč programem MS Word...
\renewcommand{\refname}{9 \ LITERATURA}
\addcontentsline{toc}{section}{9 \ LITERATURA}
Lomitka tam jsou, aby byly spravne velikosti mezer (stejne jako u ostatnich sekci). Stejne se mi to ale stale prilis nelibi, navic nefunguje hyperbolicky odkaz na literaturu z obsahu (presune na o jednu nizsi stranku nez Literatura skutecne je)
\addcontentsline{toc}{section}{\thesection \quad Literatura}
- v obsahu je pak vzdy uvedena spravne strana dokumentu, kde je tento kod umisten, odkazuje to vsak na o jednu nizsi stranu..
\renewcommand\refname{}
Tim se tedy nastavi "zadny" titulek literatury misto Reference, zustane tam vsak dost velka mezera, coz se mi nelibi..
\documentclass{article}
použít
\documentclass[bibtotocnumbered]{scrartcl}
article (KOMA-Script)
Tiskni
Sdílej: