Byla vydána nová verze 2023.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Vypíchnout lze podporu Cloud ARM64, Vagrant Hyper-V a Raspberry Pi 5.
Společnosti IBM, Meta a dalších vice než 50 zakládajících členů (bez Microsoftu a OpenAI) vytvořili mezinárodní alianci AI Alliance pro spolupráci na vývoji a rozvoji otevřené, bezpečné a odpovědné umělé inteligence.
Služba pro hlídání uniklých hesel Have I Been Pwned oslavila 10. výročí. Troy Hunt ji spustil 4. prosince 2013 (Twitter).
Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
\renewcommand{\bibname}{Literatura}
nebo
\renewcommand{\refname}{Literatura}
.
K vložení do obsahu pak něco jako
\addcontentsline{toc}{chapter}{Literatura}
.
Možná je nějaký lepší fígl s LyXem, ale mám zkušenosti spíš s LaTeXem.
Nevadi, i tak dekuji, uz to aspon vypada rozumne. Mne by o cislovani literatury nijak snad ani neslo, ale sablonu bakalarky chci dodrzet (i kdyz musim i ja uznat, ze ta sablona je mizerne udelanaTohle naštve většinou nejvíc. Šablonu (nebo předpis) udělá nějaký matlal naprosto amatérským způsobem, ale je dodržování patlaniny je pak vyžadováno striktně pod záminkou údajně profesionálního vzhledu (struktury). Asi jako dodržování "Corporate Identity" nikoliv s návrhem profesionální grafické firmy, ale s tím, co vyplodil kolega Franta Vomáčka po večerech při svých průzkumných expedicích napříč programem MS Word...
\renewcommand{\refname}{9 \ LITERATURA}
\addcontentsline{toc}{section}{9 \ LITERATURA}
Lomitka tam jsou, aby byly spravne velikosti mezer (stejne jako u ostatnich sekci). Stejne se mi to ale stale prilis nelibi, navic nefunguje hyperbolicky odkaz na literaturu z obsahu (presune na o jednu nizsi stranku nez Literatura skutecne je)
\addcontentsline{toc}{section}{\thesection \quad Literatura}
- v obsahu je pak vzdy uvedena spravne strana dokumentu, kde je tento kod umisten, odkazuje to vsak na o jednu nizsi stranu..
\renewcommand\refname{}
Tim se tedy nastavi "zadny" titulek literatury misto Reference, zustane tam vsak dost velka mezera, coz se mi nelibi..
\documentclass{article}
použít
\documentclass[bibtotocnumbered]{scrartcl}
article (KOMA-Script)
Tiskni
Sdílej: