Copilot automaticky vkládal do pull requestů 'propagační tipy', reklamní text se na GitHubu objevil ve více než jedenácti tisících pull requestech. Po vlně kritiky byla tato funkce zablokována a produktový manažer Tim Rogers připustil, že umožnit Copilotovi upravovat cizí pull requesty bez vědomí autorů byla chyba.
Je 31. března a tedy Světový den zálohování (World Backup Day). Co by se stalo, kdyby Vám právě teď odešel počítač, tablet nebo telefon, který používáte?
Digitální a informační agentura (DIA) přistupuje ke změně formátu důvěryhodného seznamu České republiky z verze TLv5 na verzi TLv6, která nastane 29. dubna 2026 v 00:00 (CET). Ke změně formátu důvěryhodných seznamů členských států (tzv. Trusted Lists) dochází na základě změn příslušné unijní legislativy. Důvěryhodné seznamy se používají v rámci informačních systémů a aplikací zejména pro účely ověřování platnosti elektronických
… více »Rspamd (Wikipedie), tj. open source systému pro filtrování nevyžádané pošty, byl vydán v nové major verzi 4.0.0. Přehled novinek v Changelogu.
SolveSpace (Wikipedie), tj. multiplatformní open source parametrický 2D/3D CAD, byl vydán v nové verzi 3.2. Přehled novinek v Changelogu na GitHubu. Vyzkoušet lze novou oficiální webovou verzi.
Organizátoři Dne IPv6, tradiční akce věnované tématům spojeným s tímto protokolem, vyhlásili Call for Abstracts. Na webu konference mohou zájemci přihlašovat příspěvky o délce 20 nebo 40 minut či 10minutové lighting talky a to až do 30. dubna. Tvůrci programu uvítají návrhy přednášek z akademického i komerčního sektoru, které mohou být technického i netechnického zaměření. Den IPv6 se letos uskuteční 4. června a místem konání bude i
… více »Euro-Office (Wikipedie) je evropský fork open source kancelářského balíku OnlyOffice. Za forkem stojí koalice firem IONOS, Nextcloud, Eurostack, XWiki, OpenProject, Soverin, Abilian a BTactic. Cílem je zajistit digitální suverenitu Evropy a snížit závislost na neevropských platformách. Projekt vznikl mimo jiné v reakci na nedávné uzavření cloudové služby OnlyOffice. OnlyOffice obviňuje Euro-Office z porušení licenčních podmínek. Na možné problémy upozorňuje i Collabora Online. Jednostranná změna licence není v pořádku.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního Installfestu.
Během akce Arduino Days 2026 byl publikován Arduino Open Source Report 2025 (pdf) a oznámeno 7 nových produktů kompatibilních s deskou UNO Q (Arduino USB-C Power Supply, USB-C Cable, USB-C Hub, UNO Media Carrier, UNO Breakout Carrier, Bug Hopper, Modulino LED Matrix).
Google v pátek spustil v Česku Vyhledávání Live. Tato novinka umožňuje lidem vést plynulou konverzaci s vyhledávačem v češtině. A to prostřednictvím hlasu, nebo prostřednictvím toho, na co ukážou svým fotoaparátem či kamerou v mobilu. Rozšíření této multimodální funkce je možné díky nasazení Gemini 3.1 Flash Live, nového hlasového a audio modelu, který je od základu vícejazyčný, takže umožňuje lidem po celém světě mluvit na vyhledávač přirozeně a v jazyce, který je jim nejbližší.
vojta@vohary:~# cat bin/kyocera
#!/bin/sh
cat /home/vojta/bin/kod_kyocera > /tisk-kyocera.ps
cat $1 >> ~/tisk-kyocera.ps neplatný účet. Ovšem, když tento soubor pošlu na tiskárnu pomocí netcat:
dd if=~/tisk-kyocera.ps | nc 192.68.15.52 9100Dobry den.
Jestli si dobre pamatuji: v adresari /etc/cupsys/ppd muze byt soubor se stejnym jmenem jako je jmeno vasi tiskarny. To je filtr, ktery muze menit Vas tisk.
Myslim, ze by pro Vas mohlo byt jeste zajimave /etc/cupsys/interfaces/ - tam muzete dat script(stejne jmeno jako jmeno tiskarny), ktery prida ke kazdemu tisku hlavicku pro uctovaci system.
vzor:
#!/bin/sh
#Marek 03.04.2006
job="$1" #parsovani parametru jsem opsal z internetu
user="$2"
title="$3"
numcopies="$4"
options="$5"
filename="$6"
TMP=`mktemp -d /tmp/print.XXXXXX` #vytvorim adresar, do ktereho si ulozim temp files
if [ $? -eq 0 ] #pokud se to povede tak :
then
/usr/local/sbin/mujscript "$filename" > $TMP/print.ps #vstup prozenu filtrem, ktery z neho vyrobi postscript soubor
echo quit |gs -q -sDEVICE=ljet4 -sOutputFile=$TMP/print.raw $TMP/print.ps > /dev/null #pomoci gs prevedu do souboru, kteremu rozumi tiskarna
cat $TMP/print.raw #soubor poslu na stdout
/bin/rm $TMP/*.* #nakonec po sobe uklidim
/bin/rmdir $TMP
exit 0
fi
Marek
?%-12345X@PJL
@PJL JOB NAME = "print-misa.ps" DISPLAY = "24 vojta print-misa.ps"
@PJL RDYMSG DISPLAY = "24 vojta print-misa.ps"
@PJL SET ECONOMODE=OFF
@PJL ENTER LANGUAGE=POSTSCRIPT
Jak mu v tomto zabranit?
PS: na filtry se ještě podívám.
Tiskni
Sdílej: