Stability AI představila SDXL Turbo, tj. umělou inteligenci pro generování obrázků z textového popisu v reálném čase, viz ukázka na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové major verzi 6. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení a na GitHubu (6.0.0, 6.0.1).
S eDoklady lze mít od ledna 2024 občanku v mobilní aplikaci [Digitální a informační agentura – DIA].
Google představil novou doménu nejvyššího řádu: .meme. Viz například knowyour.meme nebo find.meme.
IKEA představila 3 senzory pro chytrou domácnost: senzor na dveře a okna PARASOLL, bezdrátový pohybový senzor VALLHORN a senzor úniku vody BADRING. Budou kompatibilní s Home Assistant?
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 13.0.0. Přehled novinek v oznámení.
Laboratoře CZ.NIC vydaly novou verzi 4.23.0 aplikace Datovka, tj. svobodné multiplatformní desktopové aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi. Přidána byla podpora pro velkoobjemové datové zprávy (VoDZ) a pro typy datových schránek PFO_ARCH, PFO_AIAT a PFO_AZI. Další novinkou je pamatování velikosti dialogových oken, pozice ovládacích prvků, šířek sloupců a řazení položek
… více »Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 5.20. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (13.0.4) a Thunderbird (115.5), opravuje několik chyb.
Bylo rozhodnuto, že Red Hat Enterprise Linux 10, jehož vydání je plánováno na první pololetí 2025, bude už bez X serverů. Zůstane pouze Xwayland.
Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla minulá týden vydána v nové verzi 2.0.0. Zásadně bylo zmodernizováno uživatelské rozhraní. Přibyla možnost přepínat aplikaci mezi světlým a tmavým režimem. Současně byl publikován rozhovor QaA: Projekt Datovka očima vývojářů.
sed -n -e "s/.*\(http:\/\/[_a-zA-Z0-9\.\-]\+\/\{1\}[-_:~\&=\?\.%+a-zA-Z0-9\/]*\).*/\1/p" *.html
&
takže:
sed -n -e "s/.*\(http:\/\/[_a-zA-Z0-9\.\-]\+\/\{1\}[-_:;~\&=\?\.%+a-zA-Z0-9\/]*\).*/\1/p" *.html
egrep -o 'http://([[:alnum:]]|[_\.-])+(/([[:alnum:]]|[-_:;~&=?\.%+/])*)?' test.html
(/([[:alnum:]]|[-_:;~&=?\.%+/])*)?
, což je dobré, alespoň si to opravím, díky. Jinak se ale určitě jedná se o editaci textu, žádné šaškování (i když většina implementací grepu -o už několik let umí a tudíž se hodí).
http://wcož se v tom tvém případě děje. V případě tazatele je to celkem jedno, on předpokládá že v té html stránce budou víceméně jenom platná url, a já ve vimu nechci aby se mi
http://www
zobrazovalo jako url.
Tiskni
Sdílej: