Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Když jsem ji připojil a nastavil přímý tisk (bez ovladače), tak mi při tisku zkušební stránky vyjelo několik metrů papíru s nesmyslnými znaky.Pokud tím zkušebním tiskem myslíte tisk zkušební stránky z webového prostředí CUPSu, tak je to naprosto v pořádku. Prostě to vzalo testovací PS soubor a v nezměněné podobně jej poslalo na paralelní port. Zkuste na tuto frontu poslat obyčejný textový soubor.
Když jsem zvolil generic ovladač a epson dot matrix printer, tak to dělalo to samé.Výstup by měl být rozhodně jiný, protože by to mělo použít ghostscript na prevod PS do epsonových escape sekvencí. Napadá mě, že máte podivně nastavený vstupní filtry. Pak to totiž mohlo dělat to, že CUPS zjistí, že vstupem byl čistý text, poštve na něj a2ps, který vyrobí PS, a pak na paralelní port odešle vniklý PS soubor. Kromě výstupního filtru je třeba umravnit i vstupní filtr, tak aby ani jeden z nich neprováděl transformaci.
lpr -PNÁZEV_FRONTY TEXTOVÝ_SOUBOR
.
Pokud to nepomůže, tak přidejte parametr -l, který vypne všechny filtry: lpr -PNÁZEV_FRONTY -l TEXTOVÝ_SOUBOR
.
Ohledně filtrů se to má tak, že CUPS uhádne formát vstupního souboru a pokusí se jej převést vstupním filtrem na nějaký jednotný formát, který popisuje rozvržení na stránce (PS, PDF), a ten pak předhodí výstupnímu filtru (obvykle ghostscript), který jej převede do jazyka tiskárny a takto vzniklými daty nakrmí tiskárnu.
Oba druhy filtrů se nastavují v CUPSu. Avšak mám pocit, že pro konfiguraci vstupních filtrů neexistuje žádné klikací rozhraní. Zkuste se zařídit podle dokumentace ke Creating Saved Options, kde jako parametr použiteje klíčové slovo raw.
lpoptions -d sp300 -o raw
, tak se vypntutí filtru uloží do celosystémového konfigurátku /etc/cups/lpoptions a bude platit na pořád pro libovolného uživatele bez ohledu na způsob, jakým byla tisková úloha vytvořena.
"?%-12345X@PJL JOB"
. Zkus ukecat CUPS, aby se souborem SKUTECNE nic nedelal -- ja to treba zkousel editaci souboru v
/etc/cups/ppd/...
. V mem pripade se jednalo o PS tiskarnu.
Tiskni
Sdílej: