Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Dobry den
Pokud mate prisup k shellu a je to na siti a funguje tam jakykoli program, kterym jdou prenaset data, pak je to ledascims preinstalovatelne.
Nevim ale o zadne rozsirenejsi distribuci, ktera by mela udelany kit, ktery by spustil instalaci z beziciho linuxu za Vas.(dokazu si to predstavit pomoci kexec a jadro + initrd s podporou sitovky a instalaci ze site)
Proto by to chtelo par upresneni jakym smerem radit.
Co si predstavujete pod pojmem "plnohodnotný linux"?
Z ceho ted bootujete?
Jste ochotny treba vyndat disk?
Neumi to nahodou bootovat po siti?
Jake mate priblizne schopnosti (klikacka/radka)?
marek
V tom pripade je cest hodne.
Ja bych asi volil debian s instalaci po siti.
Nasel bych si na strankach debiana instalaci po siti (http://ftp.nl.debian.org/debian/dists/etch/main/installer-i386/current/images/netboot/netboot.tar.gz)
Z ni bych ./debian-installer/i386/initrd.gz a ./debian-installer/i386/linux ulozil do /boot
Do Vaseho zavadece bych pridal equivalent obsahu ./debian-installer/i386/pxelinux.cfg/default
Reboot
Vyhoda je, ze pokud by se instalace nespustila mate druhy pokus (pokud si teda uplne nerozhodite Vas zavadec)
marek
Tiskni
Sdílej: