Engineering Open House v Red Hatu v Brně proběhne v pondělí 31. března [Facebook].
Byla vydána nová stabilní verze 7.2 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 134. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. Včera je představil a spustil předprodej: Core 2 Duo za 149 dolarů s dodáním v červenci a Core Time 2 za 225 dolarů s dodáním v prosinci.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.4. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Byla vydána Java 24 / JDK 24. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 24. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze jsou 8, 11, 17 a 21 a bude 25.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 42, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 15. dubna. Z novinek (ChangeSet) lze vypíchnout edici KDE Plasma Desktop nebo spin Cosmic. Vydán byl také Fedora Asahi Remix 42 Beta pro Apple Silicon.
Byla vydána verze 12.00 linuxové distribuce SystemRescue, původně SystemRescueCd, určené pro záchranu systémů a dat. Přehled novinek v changelogu. Přidána byla podpora bcachefs, Linux byl povýšen na verzi 6.12.19, GParted na verzi 1.7.0, nwipe na verzi 0.38, dump na verzi 0.4b49, …
Google kupuje společnost Wiz za 32 miliard dolarů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního Installfestu.
Společnost Bambu Lab spustila na Kickstarteru kampaň CyberBrick: Beyond Bricks. Jedná se o modulární systém programovatelných a dálkově ovládaných hraček. Objednat si lze jenom moduly s čipy a hračky si vytisknout na 3D tiskárně.
Dobry den
Pokud mate prisup k shellu a je to na siti a funguje tam jakykoli program, kterym jdou prenaset data, pak je to ledascims preinstalovatelne.
Nevim ale o zadne rozsirenejsi distribuci, ktera by mela udelany kit, ktery by spustil instalaci z beziciho linuxu za Vas.(dokazu si to predstavit pomoci kexec a jadro + initrd s podporou sitovky a instalaci ze site)
Proto by to chtelo par upresneni jakym smerem radit.
Co si predstavujete pod pojmem "plnohodnotný linux"?
Z ceho ted bootujete?
Jste ochotny treba vyndat disk?
Neumi to nahodou bootovat po siti?
Jake mate priblizne schopnosti (klikacka/radka)?
marek
V tom pripade je cest hodne.
Ja bych asi volil debian s instalaci po siti.
Nasel bych si na strankach debiana instalaci po siti (http://ftp.nl.debian.org/debian/dists/etch/main/installer-i386/current/images/netboot/netboot.tar.gz)
Z ni bych ./debian-installer/i386/initrd.gz a ./debian-installer/i386/linux ulozil do /boot
Do Vaseho zavadece bych pridal equivalent obsahu ./debian-installer/i386/pxelinux.cfg/default
Reboot
Vyhoda je, ze pokud by se instalace nespustila mate druhy pokus (pokud si teda uplne nerozhodite Vas zavadec)
marek
Tiskni
Sdílej: