Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
SubSection "Display"
Virtual 2560 1024
EndSubSection
(monitory jsou 1280x800 na notebooku a 1280x1024 externí)
Takže teď mi konečně funguje xrandr. Autodetekce po připojení kabelu bohužel nefunguje, takže jsem si udělal skriptík, co něco málo udělá za mě:
#!/bin/bash
case "$1" in
vgaonly)
#Zapnout jen externí screen:
xrandr --output VGA --mode 1280x1024
xrandr --output LVDS --off
;;
laptoponly)
#Zapnout jen interní screen:
xrandr --output LVDS --mode 1280x800
xrandr --output VGA --off
;;
both)
#Zapnout obě dvě (dualhead), VGA napravo od notebooku
xrandr --output LVDS --mode 1280x800 --output VGA --mode 1280x1024 --right-of LVDS
;;
*)
echo "{vgaonly|laptoponly|both}"
;;
esac
Spouštím ho podle toho, co a jak je připojeno:
./fixdisplays vgaonly ./fixdisplays laptoponly ./fixdisplays bothPoslední má nevýhodu: jako primární obrazovku to určí vždycky externí VGAčko, ať dělám co dělám. To samozřejmě není to, co bych chtěl, ale řešení jsem nenašel. Narazil jsem ovšem na další problém - něco (beryl, mesa, intelí driver pro X, Xorg?) má interní limit na 2048x2048 pixelů široký virtuální desktop. Což dnes začíná být problém, protože rozlišení virtuálních ploch bývá díky lepším monitorům větší. Našel jsem i řešení (pro intel driver) - ve zkratce pro poslední Ubuntu:
apt-get source xserver-xorg-video-intel apt-get source mesaUpravit xserver-xorg-.../src/i965_render.c:
- if ((w > 0x7ff) || (h > 0x7ff))
+ if ((w > 8192) || (h > 8192))
mesa/src/mesa/drivers/dri/i965/brw_context.c:
- ctx->Const.MaxTextureLevels = 12;
+ ctx->Const.MaxTextureLevels = 13;
- ctx->Const.MaxTextureRectSize = (1<<11);
+ ctx->Const.MaxTextureRectSize = (1<<12);
a pak
sudo dpkg-buildpackage
v kazdem ze dvou vytvorenych adresaru. Nakonec vznikle baliky nainstalovat a rebootovat system (mozna by stacil i reload xorg pomoci ctrl+alt+del, ale behem testu jsem zjistil, ze reload funguje jen tak napul)
Porad ale zbyvaji dva problemy:
- externi screen jako primarni (nechci, asi vyresit nejde)
- system tray nezobrazuje ikonky, ktere vytvoril proces spusteny pres wine (zobrazuje jen prazdne misto) - reseni hledam
Tiskni Sdílej: