abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1986 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: probuzení hned po uspání

    23.6.2008 14:26 Martinus | skóre: 21 | blog: martinus
    probuzení hned po uspání
    Přečteno: 677×
    Ahoj lidi, mám laptop a stolní komp. Oba s Mandrivou 2008.1, oba s jádrem 2.6.24.5 (pro laptop je verze opatchovaná od mandrivy trochu jinak než pto desktop).

    Na laptopu mi funguje uspání do RAM i na disk bez problémů. Ale na desktopu se mi stane následující věc. Systém uspím, vše proběhne tak jak má, ale v okamžiku, kdy se PC hardwarově vypne se hned zase zapne. Probuzení proběhne korektně.

    Kde by mohla být chyba? Nezdá se mi, že by chyba byla softwarová, snad jedině, že by "uspávače" provedly reboot místo vypnutí. Může být chyba někde v BIOSu? Nebo někde jinde?

    Díky, m.
    Free your mind and the ass will follow...

    Odpovědi

    23.6.2008 18:51 merlin111
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání
    nemáš náhodou desku Asuz A8V-E Deluxe tedy čipovou sadu VIA K8T890 + VT8237R ?
    23.6.2008 19:06 Martinus | skóre: 21 | blog: martinus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání
    Asus mám, ale je to ASUS P4P800E Deluxe, čipset je i865 + ICH5. Znamená to něco? :-) Každopádně je tam Pentium 4 3,2 GHz a myslím, že 1GB RAM (teď u něj nesedím). Grafika je Nvidia, tuším 6200 nebo 6800.
    Free your mind and the ass will follow...
    23.6.2008 20:21 merlin111
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání
    Ještě jedna otázka. Nemáš náhodou dualboot win linux.

    našel jsem toto: Microsoft KB817900 USB fail to enter S3 patch file for Windows XP

    Teď zbývá jen odpovědět na otázku, jak to vše souvisí dohromady :-(
    23.6.2008 21:17 Martinus | skóre: 21 | blog: martinus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání
    Dualboot s okenicema mám, ale nebyly spuštěný několik let a bojim se, že by se stala spousta nepěkných věcí, kdybych je spustil, počínaje tim, že na mě vyskočí čertík z monitoru a konče samovznícením starosty Varšavy, takže tudy cesta nepovede :-)

    Ale každopádně z tý KB plyne, že to souvisí s USB, tak pudu vyrvat všechno z USB a zkusim to... třeba je tam něco, co si vynutí probuzení...

    Každopádně upgrade BIOSu na poslední stable verzi nepomoh ničemu.
    Free your mind and the ass will follow...
    23.6.2008 20:31 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání
    Zmršené ACPI. :-)
    23.6.2008 21:18 Martinus | skóre: 21 | blog: martinus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání
    Jo, to by mě ani nepřekvapilo :-( Ale kdo ho dneska nemá zmršené? :-/
    Free your mind and the ass will follow...
    23.6.2008 21:21 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání
    Intel? :-)
    23.6.2008 21:57 merlin111
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání
    Předpokládám zmršené nějaká nastavení, ale toto nastavení je evidentně trvale uloženo na desce, clear - cmos totiz nepomáhá. Teoreticky co jsem našel na netu tomu může bránit aktivita síťové karty např.. Nevím však jak nastavit data pro její procesor, firmware, pokud ovšem něco takového jde.

    Experimentovat je ale určitě cesta do pekel.
    vencour avatar 23.6.2008 22:49 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání

    Já zatim vidim jedinej rozdíl v tom, co funguje a co ne, v jádře. Skripty z /etc/hibernate jsem si zkopíroval na nový Gentoo, /usr/sbin/hibernate je podle diffu ten samej ... bohužel jsem to uspal s novym jádrem (2.6.24.x) a omylem probudil s jádrem 2.6.22.8x ... čili až systém oživim, tak se ozvu ... 3 stránky výpisů oprav od reiserfs.correct a po dalšim bootu kernel panic na obou partišnách ... to už ale patří jinam ;-)

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    23.6.2008 23:07 merlin111
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání
    Po změně jednoho hardwarového parametru síťové karty ve win /správce systému/ Uspání?? na "řídí si os",(omlouvám se ale při aktualizacích jsem přesný název zapoměl), mě počítač jakoby usnul, začala blikad led, ale disky se nezastavily... zdá se to jako krok správným směrem.
    24.6.2008 09:26 Martinus | skóre: 21 | blog: martinus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání
    Teď sem teda udělal test a nabootoval ty okenice co tem mám. Dal jsem uspat a ono to fungovalo (do RAMky, na disk nevim jak to ve win udelat, ale to je fuk). Tak eště budu muset dál zkoušet v Linuxu.
    Free your mind and the ass will follow...
    23.6.2008 19:30 merlin111
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání
    Znamená to jediné. Máš stejný problém jako já. :-)

    PS. nejde mi to ani ve win... hardware, bios, firmware
    vencour avatar 23.6.2008 20:45 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání

    Suspend to disk mi teď na čerstvé instalaci Gentoo 2008 dělá to samé ... 2006 šlapala ok. Kouknu ještě na konf ...

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    23.6.2008 21:21 Martinus | skóre: 21 | blog: martinus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání
    Tak pokud na něco přijdeš, tak jsem jedno velké ucho, teda spíš oko. Kde je vlastně konfigurace uspávání? Dělal jsem všechno přes mandriví nebo KDE klikátka...
    Free your mind and the ass will follow...
    23.6.2008 21:22 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání
    To záleží čím uspáváš. :-)
    vencour avatar 23.6.2008 21:23 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání

    Mam konf v /etc/hibernate ...

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    23.6.2008 20:42 miro
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání
    Stávalo se mi přesně totéž, když jsem měl v PC dvě optické mechaniky, z nichž jedna byla zřejmě vadná. Pomohlo odinstalování k3b, zřejmě trpěl neukojitelnou touhou si s tou vadnou mechanikou pořád o něčem povídat. :-)
    23.6.2008 21:19 Martinus | skóre: 21 | blog: martinus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání
    Zkusím odpojit optické mechaniky :-D

    Ale nevím, proč by si s nimi k3b povídalo, když je vypnuté...
    Free your mind and the ass will follow...
    23.6.2008 23:16 Andy | skóre: 18 | NMnMet
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání
    zeby hald?
    Válka je vůl ... a já taky ;) | Chaotic state of my influence.
    vencour avatar 23.6.2008 23:25 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání

    Ok, konf jádra ... to by pomohlo zjistit logování u hibernate ;-) (/var/log/hibernate.log)

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    vencour avatar 24.6.2008 12:38 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání

    V logu nevidim nic extra, takže až budu vědět víc, doplnim ...

    Starting suspend at Mon Jun 23 19:44:57 GMT 2008
    hibernate: [01] Executing CheckLastResume ...
    hibernate: [01] Executing CheckRunlevel ...
    hibernate: [01] Executing LockFileGet ...
    hibernate: [01] Executing NewKernelFileCheck ...
    hibernate: [10] Executing EnsureSysfsPowerStateCapable ...
    hibernate: [11] Executing XHacksSuspendHook1 ...
    hibernate: [59] Executing RemountXFSBootRO ...
    hibernate: [89] Executing SaveKernelModprobe ...
    hibernate: [91] Executing ModulesUnloadBlacklist ...
    Unloading blacklisted modules listed /etc/hibernate/blacklisted-modules
    Unloading blacklisted module ath_pci (and dependencies)
    hibernate: [91] Executing ModulesUnloadBlacklist ...
    Unloading blacklisted modules listed /etc/hibernate/blacklisted-modules
    hibernate: [95] Executing XHacksSuspendHook2 ...
    hibernate: [98] Executing CheckRunlevel ...
    hibernate: [99] Executing DoSysfsPowerStateSuspend ...
    hibernate: Activating sysfs power state disk ...
    
    tedy zatim mi to přijde jako věc mimo samotný suspend?

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    vencour avatar 25.6.2008 23:21 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání

    Další vývoj: Konf běžícího systému je stejná jako když se "to" restartovalo místo uspání, místo jádra 2.6.24 jsem zkopnul z druhý partišny 2.6.22-suspend2, doinstalil klaptop a vše ok, směr do černovsi i vzhůru ok ... časem doplnim další poznatky, zda se něco změní, budu si hrát s tim 2.6.24-gentoo-r8 a 2.6.25-gentoo-r5.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    vencour avatar 30.8.2008 13:44 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: probuzení hned po uspání

    S 2.6.26 chování korektní, uspí se a dost.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.