Vláda USA nařídila společnosti Anthropic pozastavit přístup k modelům Fable 5 a Mythos 5 pro všechny cizince, včetně zaměstnanců Anthropicu.
Společnost Murena představila (YouTube) novou verzi 4.0 mobilního operačního systému /e/OS (Wikipedie) založeného na Androidu a LineageOS bez aplikací a služeb od Googlu.
V Arch User Repository (AUR) bylo kompromitováno přes 400 opomíjených balíčků (jejich seznam). Útočník do nich začlenil škodlivý npm balíček atomic-lockfile, který krade citlivá data uživatelů. Publikována byla předběžná analýza spouštěného malwaru deps.
Homebrew, správce balíčků nejen pro macOS, byl vydán ve verzi 6.0.0 (seznam změn). Hlavními novinkami jsou bezpečnostní mechanismus tap trust kvůli důvěryhodnosti závislostí, vylepšení sandboxingu na Linuxu, interní JSON API nebo zlepšení výkonu.
Byla nalezena a 9. června opravena kritická zranitelnost ve FreeBSD v Kernel TLS (KTLS). Pojmenována byla Bumsrakete (FreeBSD-SA-26:26.ktls, CVE-2026-45257). Lokální neprivilegovaný uživatel může přepisovat soubory, ke kterým má právo pouze pro čtení. Přepsáním setuid binárky a jejím spuštěním může získat roota. Na všech verzích od verze 13.0 vydané v dubnu 2021.
Vývojáři open source operačního systému ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows, se na síti 𝕏 pochlubili, že ReactOS zvládne počítačovou hru Half-Life.
Byla vydána nová verze 4.8 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Apple container dospěl do verze 1.0.0. Jedná se o open source nástroj pro spouštění linuxových kontejnerů na macOS postavený nad containerization. Napsaný je v programovacím jazyce Swift a optimalizovaný pro Apple silicon.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-06 aneb Eclipse 4.40. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Asterinas (GitHub) je v Rustu napsané jádro operačního systému poskytující s jádrem Linux kompatibilní ABI. Vydána byla verze 0.18.0. První distribucí postavenou nad jádrem Asterinas je Asterinas NixOS. Nejedná se o oficiální projekt NixOS a nemá nic společného s NixOS Foundation.
compaq:~ # rcapache2 restart Syntax OK Shutting down httpd2 (waiting for all children to terminate) done Starting httpd2 (prefork) done compaq:~ #It works Ale php neviem rozbehat, skusal to niekdo? Samotne php pozna, ale ked si dam vypisat phpinfo.php , nevypise nic, kde a ako mam hladat chybu, okrem seba?
/etc/php/php.ini, ako su nastavene povolene cesty open_basedir.
Je taktiez vhodne preskumat chybove spravy PHP vo /var/log/messages.
# # Files in this directory are created at apache start time by /usr/sbin/rcapache2 # Do not edit them! # # as listed in APACHE_MODULES (/etc/sysconfig/apache2) LoadModule authz_host_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_authz_host.so LoadModule actions_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_actions.so LoadModule alias_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_alias.so LoadModule auth_basic_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_auth_basic.so LoadModule authz_groupfile_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_authz_groupfile.so LoadModule authn_file_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_authn_file.so LoadModule authz_user_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_authz_user.so LoadModule authn_dbm_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_authn_dbm.so LoadModule autoindex_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_autoindex.so LoadModule cgi_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_cgi.so LoadModule dir_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_dir.so LoadModule env_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_env.so LoadModule expires_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_expires.so LoadModule include_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_include.so LoadModule log_config_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_log_config.so LoadModule mime_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_mime.so LoadModule negotiation_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_negotiation.so LoadModule setenvif_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_setenvif.so LoadModule status_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_status.so LoadModule userdir_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_userdir.so LoadModule asis_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_asis.so LoadModule ext_filter_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_ext_filter.so LoadModule file_cache_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_file_cache.so LoadModule imagemap_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_imagemap.so LoadModule info_module /usr/lib/apache2-prefork/mod_info.so LoadModule php5_module /usr/lib/apache2/mod_php5.so #V php.ini som nastavil:
display_errors = On display_startup_errors = On html_errors = OnAle nijako inac sa to nechova. Napadlo ma ze ci nie je potrebne nieco v yaste pri http serever povolit. Mozno sa to este konfiguruje?
< phpinfo(); >Modul apache zrejme zavedie: LoadModule php5_module /usr/lib/apache2/mod_php5.so Nejakym sposobom apache o php nevie aj ked je modul zavedeny.
AddType application/x-httpd-php .php
phpinfo.php obsahuje nasledovny kod, vsak?
<?php phpinfo(); ?>
AddType application/x-httpd-php .phpv tej konfiguracii apache
httpd.conf nastavit ako index subory aj index.php, potom (ak som spravne pochopil) sa nacitaju aj nastavenia pre php:
DirectoryIndex index.html index.html.var index.php
Ak by to ani jeden neskusim tak sa nenarodime.... alebo kazdy je niekde na chate, prehana Porsche , uziva si.Ach, s tebou to bude tazke. Nikto nie je povinny ti pomahat, je to len o dobrej voli. Chcelo by to z tvojej strany trosku spoluprace, ale ked si nechces pozriet log subory ani skontrolovat nastavenia php ... Dnes mam nastastie dobru naladu, tak skus aspon spolat (ako prilohu)
php.ini.
Jul 20 12:21:25 compaq ifup: eth0 device: National Semiconductor Corporation DP83815 (MacPhyter) Ethernet Controller Jul 20 12:21:28 compaq SuSEfirewall2: Setting up rules from /etc/sysconfig/SuSEfirewall2 ... Jul 20 12:21:30 compaq SuSEfirewall2: batch committing... Jul 20 12:21:30 compaq SuSEfirewall2: Firewall rules successfully set Jul 20 12:21:31 compaq syslog-ng[1603]: SIGHUP received, restarting syslog-ng Jul 20 12:21:32 compaq syslog-ng[1603]: new configuration initialized Jul 20 12:21:34 compaq kernel: klogd 1.4.1, ---------- state change ---------- Jul 20 12:45:53 compaq kernel: eth0: increased tx threshold, txcfg 0xd0f01004. Jul 20 12:45:56 compaq kernel: eth0: increased tx threshold, txcfg 0xd0f01006. Jul 20 12:45:56 compaq kernel: eth0: increased tx threshold, txcfg 0xd0f01008. Jul 20 12:48:33 compaq su: (to root) ondro on /dev/pts/7 Jul 20 12:51:24 compaq dhcpcd[13227]: eth0: renewing lease of 158.197.196.127 Jul 20 12:51:24 compaq dhcpcd[13227]: eth0: leased 158.197.196.127 for 3600 seconds Jul 20 12:51:24 compaq dhcpcd[13227]: eth0: adding IP address 158.197.196.127/22 Jul 20 12:51:24 compaq dhcpcd[13227]: eth0: adding default route via 158.197.196.1 metric 0 Jul 20 12:51:26 compaq modify_resolvconf: Service dhcpcd modified /etc/resolv.conf. See info block in this file Jul 20 12:51:27 compaq ifup: eth0 device: National Semiconductor Corporation DP83815 (MacPhyter) Ethernet Controller Jul 20 12:51:32 compaq SuSEfirewall2: Setting up rules from /etc/sysconfig/SuSEfirewall2 ... Jul 20 12:51:34 compaq SuSEfirewall2: batch committing... Jul 20 12:51:35 compaq SuSEfirewall2: Firewall rules successfully set Jul 20 12:51:35 compaq syslog-ng[1603]: SIGHUP received, restarting syslog-ng Jul 20 12:51:35 compaq kernel: klogd 1.4.1, ---------- state change ---------- Jul 20 12:51:36 compaq syslog-ng[1603]: new configuration initialized Jul 20 12:58:40 compaq kernel: eth0: increased tx threshold, txcfg 0xd0f0100a.php.ini (v prilohe)
AddType application/x-httpd-php .php
Kde to mate vy?
Jedine co som nasiel je subor:
php5.conf
AddHandler application/x-httpd-php .php4
AddHandler application/x-httpd-php .php5
AddHandler application/x-httpd-php .php
AddHandler application/x-httpd-php-source .php4s
AddHandler application/x-httpd-php-source .php5s
AddHandler application/x-httpd-php-source .phps
DirectoryIndex index.php4
DirectoryIndex index.php5
DirectoryIndex index.php
DocumentRoot (podla httpd.conf sa zda, ze SUSE defaultne pouziva Virtual Hosts, takze bude treba pozriet v /etc/apache2/vhosts.d/*.conf )?
2) Kde je umiestneny phpinfo.php?
3) Nieco podozrive vo /var/log/httpd/errorlog?
[Sun Jul 20 21:41:33 2008] [notice] Apache/2.2.8 (Linux/SUSE) PHP/5.2.6 with Suhosin-Patch configured -- resuming normal operations [Sun Jul 20 21:41:38 2008] [notice] Graceful restart requested, doing restart [Sun Jul 20 21:41:38 2008] [notice] Apache/2.2.8 (Linux/SUSE) PHP/5.2.6 with Suhosin-Patch configured -- resuming normal operationsCez google som nasiel toto:
http://www.linux-club.de/viewtopic.php?f=22&t=95037
Nemecky neviem. Kdo vie?
Aspon sme sa dopracovali kukorenu, tusim ze to je problem.
. Ide len o upozornenia ([notice]).
Tazko mi je pochopitelne ze ak to funguje inym preco to mne nefunguje.Nebude to nahodou tym, ze ti ostatni pouzivaju YaST? A ak to uz robia rucne, tak si to nastavia tak ako to ma byt a nesprtaju vsade mozne? Mas php5 pridane v /etc/sysconfig/apache2.APACHE_MODULES ?
<?misto
<?php
php.ini uvedenoshort_open_tag = On
<?php phpinfo(); ?>
Tiskni
Sdílej: