Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
mám 12 totožných pc, které bootují po síti (PXE) lehce upravený debian a rootfs mají na nfs.
Po najetí X se spustí Fluxbox. Tedy na všech, vyjma dvou. Pokud zkusím na těchto dvou kusech jiný wm, tak jede. Jen ten flux ne.
Nastavení BIOSu (i jeho verze) jsou u VŠECH naprosto totožné. Jediné čím se jednotlivá PC liší je MAC, jméno a IP (výrobní číslo desky nepovažuji za relevantní).
Zatím jsem problém "vyřešil" použitím jiných pc (mám jich na skladé povíc , nicméně si stále lámu hlavu, proč ten Flux nejede. Vítám jakoukoli terorii.
.xsession
dám třeba xterm
, tak mi X normálně najedou a z xtermu můžu pustit jakoukoliv aplikaci (teda, ty co jsem zkusil, tak naběhly, včetně win aplikace pod wine).
Když tam mám /usr/bin/startfluxbox
tak najedou X - je vidět klasické pozadí s kurzorem a pak konec - vrátí se to textu jako bych flux (nebo obecně poslední spuštěný program) ukončil.
startfluxbox
jsem našel na wiki fluxboxu (asi).
Abych to honil přes gdb, na to teď čas nemám, asi později. A protože máme i jiné aplikace, kde flux nepoužívám, tak je použiji tam, ale obecně jsem z toho nervózní a hlava mi to nebere.
A core se nevytvoří, protože ten flux nespadne, jenom skončí.
A core se nevytvoří, protože ten flux nespadne, jenom skončí.To podle mne znamená, že buď nerozparsuje konfigurační soubor, nebo nenajde nějaký potřebný zdroj – obrázek, konfigurační soubor apod. Nemáte nějakou konfiguraci závislou na konkrétním počítači – třeba že by měl každý počítač svůj vlastní
home
nebo /etc
?
/etc/hostname
a username v ssh příkazu, kterým se posléze loguje na aplik. server. Ale to je až v menu toho fluxe.
Napadá někoho test, který bere širší okruh hw než jen paměť?
Tiskni
Sdílej: