Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
jednou za čas nechce zobrazit - pouze někomu.Co si tim myslel? Ze se to ani nespoji se serverem nebo neco jineho?
Myslím si, že to souvisí s konfigurací DNS ale nevím jak....Chtelo to minimalne napsat, jestli pouzivas svoje DNS servery neco cizi. Kazdopadne tohle zkusis tak, ze tomu, komu to zrovna nejde, tak at si zada:
ping domenakteranejde.tldjestli se prelozi na IP nebo ne...
gzip
filtrem ve spojení s Konquerorem, občas si nějak neporozuměly a Konqueror ohlásil chybu při zobrazování stránky – možná to bude něco podobného, ale nejdřív je potřeba vysledovat nějakou pravidelnost. A nebát se sledovat i věci, které s problémem zdánlivě nemohou souviset – už jsem třeba vyřešil problém s tiskárnou ve Windows tím, že jsem si všiml, že správně černě tiskne pod administrátorským účtem a špatně červeně pod obyčejným…
Co je na tom serveru za webový server a jakou používáte technologii?
PS: Když jsem chtěl odpovědět, zobrazil mi prohlížeč chybu „Connection refused“. Asi umělá inteligence…
Používám jeden DNS server a mám 2 NS - není možné že to způsobuje stav, že jeden DNS server je jako master a druhý to cachuje...tj. pomůže udělat oba jako master?Oba DNS servery by měly vracet autoritativní odpověď – tj. buď by oba měly být
master
, nebo možná jeden může být slave
nebo secondary
, pokud v terminologii bindu něco takového existuje…
Tiskni
Sdílej: