V Redisu byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická zranitelnost CVE-2025-49844 s CVSS 10.0 (RCE, vzdálené spouštění kódu).
Ministr a vicepremiér pro digitalizaci Marian Jurečka dnes oznámil, že přijme rezignaci ředitele Digitální a informační agentury Martina Mesršmída, a to k 23. říjnu 2025. Mesršmíd nabídl svou funkci během minulého víkendu, kdy se DIA potýkala s problémy eDokladů, které některým občanům znepříjemnily využití možnosti prokázat se digitální občankou u volebních komisí při volbách do Poslanecké sněmovny.
Společnost Meta představila OpenZL. Jedná se o open source framework pro kompresi dat s ohledem na jejich formát. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.14.0. Podrobný přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Bylo oznámeno, že Qualcomm kupuje Arduino. Současně byla představena nová deska Arduino UNO Q se dvěma čipy: MPU Qualcomm Dragonwing QRB2210, na kterém může běžet Linux, a MCU STM32U585 a vývojové prostředí Arduino App Lab.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.14.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Byla vydána nová stabilní verze 6.10 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
[2008-09-21 12:50] upgraded qt (4.4.1-4 -> 4.4.2-2)No a jak? Vrátil jsem to a zase mi to jede i při dvou screenech (taky tam mám TV). Možná máš stejný problém. S pozdravem, Goffix.
Zdravim.
diky za typ, dival jsem se a mam verzi 4.4.1, coz odpovida tvoji, funkcni, verzi. Bohuzel u mne funkcnost stale spatna, ale je zvlatni, ze ti to delalo presne to co mne. Zkusim hledat timhle smerem snad na neco narazim.
S diky, BrumlaDalsi vec je, ze za mesic ma vyjit Ubuntu 8.10, tak jestli to nepreckat do te doby a modlit se, ze tam to bude uz opraveny.
Diky za nakoupnuti spravnym smerem
Zdravim
Pokud se nepletu tak je to snad 4.4.3, tahal jsem to z debianu - unstable.Jinak k tem dvoum screenum, ano presne o to jsem se snazil, a ze to nejde mne VELMI mrzi, ale diky za info.
Mám stejný problém na Gentoo, QT-4.4.2
Ježišmarja jak nelze provést ? Na co mi ten TVout ted je ? Jak jinak udělat to, abych mohl na TV sledovat film a u toho něco dělat na monitoru ?
Musim ale rict, ze mne to docela stve, mam bezdratovou mys a klavesnici, byl jsem zvykly poustet si filmy pekne v klidu z postele. Ted mam utrum.
Já mám taky problémy s QT-4.2.2. Ale ted jsem si emergnul Xfce4 a jsem spokojenej ... jestli se mi povede rozjet compiz, bude to Eye-candy až, až.
Jinak na TV se dostanu stejným trikem, jako tu někdo popisoval (DISPLAY=:0.1), ale okno třeba Kaffeinu nemá rám, takže ho nemužu chytit a přesunout. Mimochodem DCOP už v KDE4.1 taky není ?
Tiskni
Sdílej: