Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
mam slackware a chcel som si zkompilovat novy gimp 2.6 no pri kompilacii (./configure) som dostal hlasku ze mi chyba kniznica babl (tak som si ju stiahol a skompiloval -> ok).
Pustil som opat ./configure no teraz mi vyhodilo ze nemam gegl. Ok tak som stiahol a dal skompilovat.
V configu mi opat vyhodilo ze mi chybaju nejake kniznice respektive niektore su stare tak som ich vsetky upgradoval a spustil config znova.
Teraz naslo vsetko len uz pri kompilacii mi vyhodilo hlasku ze subor /usr/lib/libgobject-2.0.la nebol najdeny. V googli som nasiel ze to patri pod glib tak som stiahol a skompiloval glib. No po opatovnom spusteni kompilacie gegl som dostal tu istu hlasku.
Skusil som skompilovat nove gtk kniznice ale tu som pri kompilacii dostal znova predchadzajucu hlasku. Skusil som teda pidgin (kedze pouziva gtk kniznice) a vysledok bol rovnaky.
Stiahol som teda starsiu verziu glibu ale potom mi vyhodilo ze mam staru verziu. Tak som skusil skompilovat glib este raz no stale dostanem hlasku ze libgobject-2.0.la neexistuje (co je aj pravda lebo subor sa v celom suborovom systeme nenachadza).
Viete niekto ako by sa s to dalo vyriesit?
Dakujem za vsetky rady
Řešení dotazu:
pkg-config gobject-2.0 --modversion
pripadne pkg-config gobject-2.0 --cflags --libs
?
-I/usr/local/include/glib-2.0 -I/usr/local/lib/glib-2.0/include -L/usr/local/lib -lgobject-2.0 -lglib-2.0
libgobject-2.0.so.0
ale pri kompilacii sa odkazuje na subor libgobject-2.0.la
co je textovy subor (nasiel som ze je to libtool archive subor) ale netusim ako by som ho mohol vytvorit
ff_load_la-ff-load.lo
. hladal som co by to mohol byt za subor ale nenasiel som vobec nic...
Tiskni
Sdílej: