Společnost Meta ve spolupráci se společností Oakley oznámila řadu chytrých brýlí Oakley. První Oakley Meta HSTN si lze předobjednat za 499 dolarů.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyjádřilo podporu předložení projektu AI Gigafactory CZ, který do veřejné konzultace Evropské komise zaslala společnost České Radiokomunikace (CRA) v rámci iniciativy Project AIGF CZ. Jde o významný krok k rozvoji výpočetní infrastruktury pro umělou inteligenci (AI), která je prioritou resortu. Projekt je v souladu s cíli Národní strategie umělé inteligence ČR 2030 a je již součástí návrhu
… více »Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 154 (pdf). S podtitulem Automatizace domácnosti.
Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který prodlužuje lhůtu pro prodej amerických aktiv aplikace TikTok vlastněné čínskou společností ByteDance do amerických rukou o dalších 90 dnů. Americký Kongres loni v dubnu kvůli bezpečnostním obavám přijal zákon, podle kterého měl vstoupit v platnost zákaz sítě TikTok v USA v případě, že se prodej neuskuteční do 19. ledna. Trump však v lednu lhůtu pro prodej prodloužil o 75 dnů. V dubnu pak přikročil k prodloužení o dalších 75 dnů, lhůta tak měla vypršet dnešním dnem.
Microsoft hodlá zrušit další tisíce pracovních míst, a to především v obchodních odděleních. Předchozí kolo propouštění se uskutečnilo v květnu a dotklo se 6000 zaměstnanců. Vedení firmy již dříve upozornilo, že vzhledem k rozsáhlým investicím do umělé inteligence (AI) se bude snažit omezovat výdaje v jiných oblastech.
Společnost Murena ve spolupráci se společností Qwant představila vyhledávač Murena Find. Ve výchozím nastavení bude používán v mobilním operačním systému /e/OS a v Murena Workspace.
V mobilní aplikaci Facebooku se lze nově přihlašovat pomocí Passkeys.
Společnost Midjourney představila vlastní generátor videí pomocí umělé inteligence (AI) V1 Video Model.
Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
[root@beta /]# xx1=10 [root@beta /]# xx2=20 [root@beta /]# if [ $xx2 == $xx1 ]; then echo 'OK'; else echo 'DEF' ; fi DEF [root@beta /]# if [ $xx2 != $xx1 ]; then echo 'OK'; else echo 'DEF' ; fi OK [root@beta /]# if [ $xx2 < $xx1 ]; then echo 'OK'; else echo 'DEF' ; fi OK [root@beta /]# if [ $xx2 > $xx1 ]; then echo 'OK'; else echo 'DEF' ; fi OK
help test
nebo man bash
.
/usr/bin/test
a /usr/bin/[
z nějakých záhadných důvodů různé. :-)
if [ $xx2 -eq $xx1 ]; then echo 'OK'; else echo 'DEF' ; fi if [ $xx2 -ne $xx1 ]; then echo 'OK'; else echo 'DEF' ; fi if [ $xx2 -lt $xx1 ]; then echo 'OK'; else echo 'DEF' ; fi if [ $xx2 -gt $xx1 ]; then echo 'OK'; else echo 'DEF' ; fi
if (( $xx2 > $xx1 )) ...kdyz nic jineho, pripadne mi to citelnejsi.
(( výraz ))
funguje aj v príkazovom riadku? :)
Inak v bash skripte je to určite prehľadnejšie riešenie.
[ výraz ]
a (( výraz ))
jsou dvě odlišné věci. (( výraz ))
v bashi reprezentuje aritmetické vyhodnocení výrazu, viz help let
a help \(\( \)\)
... pozor, velky pruser je na blizku.[root@beta /]#
uznávám, že moje dotazy jsou ryze laické, ale to ještě neznamená, že musím být slon v porcelánu. Některé věci znám, jiné ne, protože jsem je zatím nepotřeboval. Prostě řeším je to co potřebuju a když mi něco nejde podle představ, tak se zeptám.
Test pod rootem taky neznamená, že to je na ostrém stroji. Mě to takto vyhovuje, myslím, že to má i své výhody.
Všem dík za rady.
Tiskni
Sdílej: