abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    dnes 06:00 | Humor

    Programovací jazyk HTML.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:00 | Upozornění

    Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:33 | IT novinky

    Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 21:55 | Nová verze

    GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:44 | Nová verze

    TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.12. 09:44 | Komunita

    O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    2.12. 17:44 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    1.12. 21:55 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.12. 17:22 | Nová verze

    Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 10
     (42%)
     (11%)
     (47%)
    Celkem 53 hlasů
     Komentářů: 1, poslední včera 22:13
    Rozcestník

    Dotaz: aplikační server a virtální server jako brána/firewall

    19.11.2008 02:06 Martin B.
    aplikační server a virtální server jako brána/firewall
    Přečteno: 372×
    Zdravím Vás, nechce se mě pořizovat další HW, tak mě napadlo nahradit dosluhující firewall virtuálním strojem nad VMware Player ve formě nějaké firewall/router distribuce. Je to úplný nesmysl ?? Firewall by měl vyčleněné vlastní síťové rozhraní (WAN/LAN), ted by sdílel vlastně jen prostředky procesoru/disku/paměti ve správě VMWare.

    Samozřejmě druhou možností je spustit firewall přímo na aplikačním serveru, ale toto mě přijde z principu zranitelnější, takže další možností je vyčlenit další HW či přejít na nějaký proprietární HW ve formě embedded zařízení či jednoúčelové řešení brány/firewallu.

    Nicméně primárně mě zajímá jestli není nejjednodušší využít virtuálního počítače. Z pohledu výkonu není problém, server je defakto nevyužitý a vlastně se 98% času fláká, takže z pohledu výkonu problém určitě neočekávám.

    Odpovědi

    19.11.2008 10:29 mozog | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: aplikační server a virtální server jako brána/firewall
    Ahoj, ja mam nieco podobne, len opacne - FW/router mam priamo na fyzickom stroji a jednotlive aplikacne servery su ako virtualne stroje.
    19.11.2008 11:55 Martin B.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: aplikační server a virtální server jako brána/firewall
    A jako virtualizační nástroj používaš co ??? Já plánuji VMware server ... jinak uspořádání obráceě jsem také zvažoval, ale připadne mě to více zranitelné, prostě musí běžet firewall/router + VMware, kdežto já plánuji virtuální firewall+router, tedy žádné aplikace navíc. Ono je to ale v podstatě asi jedno, otázkou je stabilita takového řešení, respektive stabilita VMware ...

    19.11.2008 12:08 mozog | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: aplikační server a virtální server jako brána/firewall
    Pouzivam VMware Server, bezi mi to takto uz skoro pol roka a jediny problem co som za tu dobu spozoroval je vacsie vytazenie diskov, kedze tie disky zdiela hostitelsky system + 4 virtualne.
    19.11.2008 12:07 Marek | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: aplikační server a virtální server jako brána/firewall
    Toto téma mě velmi zaujalo, podle mě je asi největší otázkou samotná stabilita systému VMware, jinak si myslím že při fyzickém oddělení rozhraní to musí být 100% funkční, podle mě ani tato podmínka nemusí být dodržena, tedy dle popisu systému, samozřejmě je pak také otázkou nakolik je znát chod síťovky pro dva stroje, tedy virtuální + fyzický.

    Jinak právě řeším něco podobného a jak to tak sleduju a čtu diskuze, není třeba hledat HW, ale řešení ... nestačí mě současná brána v provedení hardwareového firewallu, protože nemá bandwidth management, který je pro VoIP podmiňující. Otázkou je jestli by podobná konstalace byla 100% funkční a bezproblémová, když na aplikační server (HTTP, SMTP, IMAP, Asterisk) nainstaluji virtuálně například PFSense, případně vlastní klasickou distribuci s NAT a pravidly. Výkon si myslím, že není problém, 2x Xeon 1.6 GHz, 2 GByte RAM, průměrná zátěž do 20%, špičková do 60%. diskový subsystém nad 15k SCSI disky. Rozhraní pro potencionální WAN nevyužito a nevyužíváno.

    Otázkou je čeho se vyvarovat, kde jsou očekávatelné problémy a nač se připravit z hlediska úskalí. Kde očekávat úzké hrdlo ??

    19.11.2008 17:42 Marek | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: aplikační server a virtální server jako brána/firewall
    Každopádně jsem toto zprovoznil, k mému velkému překvapení, naprosto přímočaře a bez jakýchkoliv zaškobrtnutí. Sdílím LAN s fyzickým serverem, jako WAN je použito rozhraní, které bylo doposud nevyužíváno. Nainstaloval jsem PFSense, který bez nejmenšího problémů běží a co se vytížení systému týče, tak v testovacím provozu nevidím žádný problém. Ještě řádně zkonfiguruji firewall a zkusím nasadit řešení do testovacího provozu, tedy ostrého pod dohledem :-).

    Každopádně díky za námět ... a případné upozornění nač se připravit v dlouhodobějším provozu, což jistě někteří již máte.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.