Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
ls
?
Pomoci find
je to tak nejak:
find . -type neco.......
ls
umi prepinac -R
, no bohuzel, to vypisuje divne... Vzdy adresar, a jeho obsah na dalsi radek bez cesty. Ja bych chtel pro vsechny polozky celou cestu (resp. cestu od akt. adresare). Pomoci grep to lze taky udelat:
grep -lR.........
Tedy mam otazku... prave ls
to neumi??
Dekuji.
ls
nepodporuje. Jediné co se vzdáleně blíží vašemu požadavku je ls -R1
find
...
find .
(pripadne find adresar/od/kud/vypisovat
) nestaci?
ls
umi prohledavat rekursivne adr. strukturu pomoci prepinace -R
, pak
by bylo dobre (ja bych alespon ocekaval), ho donutit, at vypisuje vsechny polozky
vcetne cesty. Ono to vypisuje, ale ten vystup bych mel jeste pretransformovat, abych
mel ten jisty vysledek jako u find
.
Me slo o to, ci ls
umi nebo ne... Prece je to pomocny programek c.1 na
vypis obsahu adresare...
Treba psat Stallmanovi, at to opravi... :))
-R, --recursive list subdirectories recursivelyV podstate
ls -R1robi to co chcem.... ale ta forma vystupu mi vadi.. :( Nevadi skusim napisat skript, ktory bude simulovat
find .a bude tam
ls:))) ad Stallman -- myslel som jako legraci... :)))
find . -type f -exec ls -l {} \;
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
find
find . -type f -print0 | xargs -0 ls -l
Jinak podobnou službu zastane přímo find:
find . -type f -ls
Tiskni
Sdílej: