Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
ls
?
Pomoci find
je to tak nejak:
find . -type neco.......
ls
umi prepinac -R
, no bohuzel, to vypisuje divne... Vzdy adresar, a jeho obsah na dalsi radek bez cesty. Ja bych chtel pro vsechny polozky celou cestu (resp. cestu od akt. adresare). Pomoci grep to lze taky udelat:
grep -lR.........
Tedy mam otazku... prave ls
to neumi??
Dekuji.
ls
nepodporuje. Jediné co se vzdáleně blíží vašemu požadavku je ls -R1
find
...
find .
(pripadne find adresar/od/kud/vypisovat
) nestaci?
ls
umi prohledavat rekursivne adr. strukturu pomoci prepinace -R
, pak
by bylo dobre (ja bych alespon ocekaval), ho donutit, at vypisuje vsechny polozky
vcetne cesty. Ono to vypisuje, ale ten vystup bych mel jeste pretransformovat, abych
mel ten jisty vysledek jako u find
.
Me slo o to, ci ls
umi nebo ne... Prece je to pomocny programek c.1 na
vypis obsahu adresare...
Treba psat Stallmanovi, at to opravi... :))
-R, --recursive list subdirectories recursivelyV podstate
ls -R1robi to co chcem.... ale ta forma vystupu mi vadi.. :( Nevadi skusim napisat skript, ktory bude simulovat
find .a bude tam
ls:))) ad Stallman -- myslel som jako legraci... :)))
find . -type f -exec ls -l {} \;
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
find
find . -type f -print0 | xargs -0 ls -l
Jinak podobnou službu zastane přímo find:
find . -type f -ls
Tiskni
Sdílej: