Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Ako sa da zistit v linuxe bud nejak v jadre, alebo pomocou Wireless Extensions alebo Tools hodnoty signal a noise vsetkych AP v dosahu.
Pomocou iwconfig je mozne tieto hodnoty ziskat, ale len pre AP ku ktoremu je stanica asociovana Pomocou iwlist scanning sa daju zistit aj ostatne AP, ale prikaz neukazuje noise.
Da sa nejako inak zistit SNR- Signal to noise ratio ?
Dik
Cell 07 - Address: 00:15:C7:FF:B4:F0 ESSID:"SH" Mode:Master Channel:11 Frequency:2.462 GHz (Channel 11) Quality=37/100 Signal level:-87 dBm Noise level=-127 dBm Encryption key:on IE: WPA Version 1 Group Cipher : TKIP Pairwise Ciphers (1) : TKIP Authentication Suites (1) : 802.1x Bit Rates:1 Mb/s; 2 Mb/s; 5.5 Mb/s; 6 Mb/s; 9 Mb/s 11 Mb/s; 12 Mb/s; 18 Mb/s; 24 Mb/s; 36 Mb/s 48 Mb/s; 54 Mb/s Extra:tsf=000005961b75618f Extra: Last beacon: 596ms agoCo používáte za ovladač? Na iwlwifi se to ukazuje.
Ako to zistim??? :)
Hostap to urcite nieje. Ten poznam.
iwlist wlan0 scan
iwlist eth0 scan
eth0 Scan completed :
Cell 01 - Address: 00:20:A6:50:2D:F9
ESSID:"wlan"
Protocol:IEEE 802.11bg
Mode:Master
Frequency:2.412 GHz (Channel 1)
Encryption key:off
Bit Rates:1 Mb/s; 2 Mb/s; 5.5 Mb/s; 9 Mb/s; 11 Mb/s
6 Mb/s; 12 Mb/s; 18 Mb/s; 24 Mb/s; 36 Mb/s
48 Mb/s; 54 Mb/s
Quality=46/100 Signal level=-73 dBm
Extra: Last beacon: 2680ms ago
Ja tam ten driver teda nevidim. Tu je ale mozno vidiet, ze to nezobrazuje noise.
Este som sa chcel opytat,
preco iwlist raz vyhodi, len siet, ku ktorej je stanica pripojena.
Inokedy zas zobrazi info o vsetkych sietach.
Takze to je v principe nemozne? To asi nie, sa pri scan AP-ciek znamena, ze stancica pocuva na postupne na vsetkych kanaloch a este teda vysle probe request. Pri tom scane musi predsa noise zachytit.
Jinak noise neni neco co by vysilalo APcko, takze ti to tezko muze scan APcek ukazat. Sum jsou vsechny cizi AP na stejnem kanalu.Ehm, cože? To právě má sken APček ukázat, když skenuje a rovnou i proměřuje.
Hej tiez si myslim. Pri scane AP-ciek sa predsa vybera to s najsilnejsim signalom, ale myslim ze sa bere do uvahy aj sum. teda rozhoduje sa podla Signal to Noise ration SNR
Je teda nejaky sposob ako tieto hodnoty zistit. Najlepsie nejak z jadra alebo wireless extension, tools. Robim program ktory bude vyberat AP nie len na zaklade sili signalu ale aj na zaklade hodnot S/N prave pripojenych klientov. Teda nechcel by som to viazat na nejaku inu aplikaciu. Najlepsie nieco co je v kazdom Linuxe.
Tiskni
Sdílej: