V souvislosti s nárůstem falešných webových stránek, které se vydávají za oficiální webové stránky Portálu občana, Portálu identity občana nebo Portálu veřejné správy, se Digitální a informační agentura (DIA) rozhodla urychlit přechod Národní identitní autority na jednotnou státní doménu gov.cz a identitaobcana.cz tak přešla na identita.gov.cz [tisková zpráva].
Byla vydána verze 0.5.18 open source správce počítačových her na Linuxu Lutris (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2024. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2024. Pro programátory v TypeScriptu Advent of TypeScript. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2024…
Organizace Software Freedom Conservancy (SFC) společně se svým členským projektem OpenWrt oznámila oficiální spuštění prodeje Wi-Fi routeru OpenWrt One vyrobeného ve spolupráci s Banana Pi. Cena je 89 dolarů nebo 68,42 dolarů jenom deska. Z každého prodeje jde 10 dolarů do fondu OpenWrt v Software Freedom Conservancy. Projekt OpenWrt představil plán na výrobu vlastního routeru letos v lednu při příležitosti 20. výročí projektu.
Svobodný multiplatformní herní engine Bevy napsaný v Rustu byl vydán ve verzi 0.15. Díky 294 přispěvatelům.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 24.11 Stirk. Přehled novinek v Changelogu.
Byla vydána verze 0.82 telnet a ssh klienta PuTTY. Podrobnosti v přehledu nových vlastností a oprav chyb a Change Logu. Vypíchnuta je vylepšená podpora Unicode.
Vánoční RoboDoupě bude v sobotu 7. prosince. Na programu je Úvod do ESP-NOW nebo Netradiční použití H-můstků.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch OTA-7 Focal, tj. sedmé stabilní vydání založené na Ubuntu 20.04 Focal Fossa.
Potreboval bych nejaky nastroj, ktery mi nasimuluje spatnou linku neco co by mi zvedlo ping existuje neco takoveho?
co takhle pakety zahazovat v iptables? urcite na to bude i nejaky tool
Jojo, zajímalo by mě, co takovýho je v Linuxu.
je otazka co si predstavujes pod pojmem 'spatna linka'. Jestli jen chces aby jsi mel delsi ping, tak si vygeneruj nejakej provoz. pokud ale chces i sem tam zahodit nejakej packet, to uz bude horsi. Na mikrotiku na to je ve firewallu polozka. Da se tam nastavit procentualni ztratovost packetu
iptables umí -m random, tím jde nasimulovat ztrátovost. Nasimulovat "zpomalení" linky ve smyslu "prodloužení pingu" (grrrrrc, to je terminologie na zblití) se takhle jednoduše udělat nedá.
#!/bin/sh
tc qdisc del dev ifb0 root
tc qdisc del dev eth0 root
tc qdisc del dev eth0 ingress
# create device for incoming rules
modprobe ifb
ip link set dev ifb0 up
tc qdisc add dev eth0 ingress
tc filter add dev eth0 parent ffff: protocol ip u32 match u32 0 0 flowid 1:1 action mirred egress redirect dev ifb0
# rules for the incoming packet
tc qdisc add dev ifb0 root handle 1: prio
tc qdisc add dev ifb0 parent 1:3 handle 30: netem loss 3% duplicate 55% corrupt 2% delay 3000ms 1000ms 25%
tc qdisc add dev ifb0 parent 30:1 tbf rate 100Mbit buffer 1600 limit 3000
tc filter add dev ifb0 protocol ip parent 1:0 prio 3 u32 match ip dport 20501 0xffff flowid 1:3
#tc filter add dev ifb0 protocol ip parent 1:0 prio 3 u32 match ip dport 21000 0xffff match ip src 127.0.0.1 flowid 1:3
Tiskni Sdílej: