Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Bohuzial mi odisla zakladna doska, takze budem menit dosku, procesor, RAM, aj grafiku. Na starom PC som mal nainstalovanu Fedoru 8. Ako mam urobit aby mi pocitac nabehol a aby som nestrati ziadne udaje z HDD. Lebo pri poslednej vymene HW sa PC neustale restartoval a musel som dat novu instalaciu, to bola Fedora 2.
doporucuju nabootovat z live cd, zazalohovat data a udelat novou instalaci.
Zkus to pusti a mělo by to najet minimálně do init 3. Pokud stím budou nějaké problémy, tak spusť jádro s parametrem S nebo 1 a system nabbotuje do init S nebo 1. Pak data zazalohuj a počítač reinstaluj.
Myslím ale, že ta reinstalace nebude třeba.
Pokud nemas vlastni kernel ve kterem jsi si pozapinal volby jen pro dany HW, ale mas distribucni, tak to najede normalne minimalne do konzole. pak budes muset mozna opravit xorg.conf pripadne nainstalovat novy ovladac pro grafiku, znovu nakonfigurovat zvukovku a mozna i sit. Linuxu, narozdil od wokynek, nevadi ze mu vymenis zelezo.
zatial som dal HDD do druheho PC, nabootoval som Fedora live, z linuxovych particii vidi iba adresar boot, NTFS co je druha polovica HDDj e OK.
Na jednom PC jsem to udělal tak (stejný případ), že jsem nabootoval stejnou distribuci z live CD/DVD a konfigurační soubory překopíroval na původní disk. Vše tenkrát fungovalo, ale není to stoprocentní jistota:)
Zatial som spustil comp v prikazovom mode, kedze prikazovy riadok ovladam velmi slabo tak som nastavil sietovu kartu a prihlasil som sa z ineho compu cez winscp a skopiroval som potrebne subory. Dalej neviem este ako budem pokracovat najlepsie by bolo nastavit Xserver ale neviem ako?
Tiskni
Sdílej: