Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Zde jsem našel postup, jak ve slackware 12.1 instalovat Open Office
http://m1c4a1.blogspot.com/2007/02/openoffice-slackware.html
Je to bezva, jen nevím jak napsat n,d,t a další písmena s háčkem, stejně tak jako velké U s kroužkem. Fakt je, že mi to nejde ani v KWord - kde a jak se to dá přenastavit, aby to šlo?
Možno blbá otázka, ale pre začiatok: v ostatných app vieš písať s diakritikou? Druhá vec: na tom slackovi máš GNOME, alebo KDE?
Ono to môže byť problém na úrovni X servera. Takto ťažko povedať.
KDE, všude lze psát česky (Kwrite, KWord, Open Office), vyjma uvedených znaků - tj. tam, kde se nejprve dává háček (kroužek) a pak písmeno. Toto Ú Ú Ú, Á,Á,Á .. - funguje všude, toto Ď Ď ď ď ť ť ň .... jen zde, U s kroužkem ani zde ne. Copak by to mohlo mít na svědomí při nastavování v xorgsetup? Klávesnici jsem volil cz - quertz.
Nejspíš špatně nastavené locale. LC_CTYPE by mělo být něco co umí česky, např cs_CZ nebo cs_CZ.UTF8 nebo en_US.UTF8 nebo tak něco.
Tím to zřejmě nebude, následující postup nebyl nic platné http://www.czslug.cz/files/locale.pdf. Žádné písmeno, kde se musí napsat nejprve ˇ, to nenapíše, zda ano Ň, ď, Ř .... jen velké ů z kroužekm ne. Zajímavé, že s čárkou to jde Á, É ... . Že problém bude nejspíš jinde svědčí i zkušenoasti někoho jiného viz. http://www.czslug.cz/index.php?content=discussion_deeper&id_s=8863
/etc/rc.d/rc.font.new
nastavit spravny font pomoci setfont -v lat2a-16.psfu.gz
, to je pro spravnou funkci terminalu
2) a pak v souboru /etc/profile.d/lang.sh
upravit promennou LANG, aby se pouzivalo utf8, tedy export LANG=en_US.utf8
po techto 2 krocich mi uz fungujou vsechny znaky a ve vsech aplikacich, snad vam to pomuze
Dík. funguje TO !!!!!
Ještě jeden detail, kterého jsem si díky malému zvětšení nevšiml. Velké ů to píše s háčkem místo kroužku a zde nejde pro změnu napsat vůbec. Nicméně ostatní znaky jsou již v pořádku. Tak doufám, že časem důvody zjistím.
Tiskni
Sdílej: