Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Mám několik cd a ty jsem si převedl do mp3. Pokud jsem používal Win tak jsem je vypálil bez problému. Nyní používam ubuntu a v žádnem vypalovacím programu jsem skupinu mp3 neviděl. Děkují za pomoc Walo.
Mno neviem čí dobre chápem tvoj dotaz, ale predpokladám, že znamenal, v Nerovi vypaľovať viem, ale čo mám robiť v Ubuntu?
Okrem skvelého k3b programu, ktorý je ale pre natívne pre KDE prostredie (čo samozrejme neznamená, že na Ubuntu s GNOME nepôjde) tu je skoro tak dobrý Brasero určený pre GNOME prostredie. Samozrejme, možností je viac, okrem základného programu na napaľovanie priamo dodávaného s Ubuntu, ale aj mne viac vyhovuje povedzme zmienený Brasero, ako default.
A čo sa týka spôsobu ako vypáliť mp3, ak nemáš žiadne špeciálne požiadavky, tak stačí ich vypáliť ako dátový projekt...
Ano, lze to vypálit jako jakákoliv jiná data, nevím, v čem je problém ..
Když jsem to vypálil jako data tak nešlo cd přehrát v autoradiu i když jiné mp3 a wma bere.
Neskúšal som to, takže jedna kontrolná otázka. Si si istý, že pri napaľovaní vo Windows (Nero?) neprebehla konverzia na iný formát? Na CD sú normálne mp3 súbory?
Potom ma napadá jedna vec a to FS na CD... Joilet či ako sa volá ten M$ formát, alebo iso9660... Ktorý z nich si použil a ktorý podporuje tvoj cd player v aute? Nájde vôbec vytvorené CD?
Tu som našiel pár tipov, čo preveriť: http://www.askdavetaylor.com/windows_media_player_cds_dont_play_in_my_car.html
Nemám v autě přehrávač podporující mp3, ale na stolním DVD přehrávači problém s přehráním mp3 získaných z wavu nemám.
Treba pomuze toto
Tiskni
Sdílej: