Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Samba 3.2 na Fedora 9. Server normálně pracuje, ve Woknech XP funguje naprosto správně proti zadanému heslu. Pokud se snažim spojit na sdílené adresáře z Linuxu (Fedora10, klient např. Krusader, nebo smb4k nebo tux-commander), pouze vidím seznam souborů ale nelze je číst. Už jsem vyzkoušel a pročetl všechno možné, zkuste něco navrhnout. .... Zkoušel jsem experimentovat s OS level, create mask atd atd ... Se starší verzí Samby nebyl problém. V čem spočívá změna verze? Firewall nastaven správně, ten vylučuji
[global]
workgroup = TUX-NET
netbios name = analytic
map to guest = Bad User
os level = 20
unix charset = UTF-8
dos charset = 852
[Homes]
comment = Home_Directory
valid users = %S
read only = No
[Foto]
comment = Foto-obrazky
path = /data/data1/foto/
case sensitive = No
a nebude spíš problém s přopojením sdílení do toho linuxového stroje - cifs, file_mode, dir_mode?
browseable = Yes
zkontrolovat oprávnění k souborům, případně nastavit chmod a chown
Ne ani jedna z navrhovaných. Opět neznám důvod ale po čase jsem zjistil, že při použití klienta NAUTILUS pracuje vše tak jak má. Při použití klienta KRUSADER, DOLPHIN, KONQUEROR funguje tak jak píšu - tedy - vypršel časový limit serveru, ukáže jenom adresáře a nic víc ani proti heslu. Nautilus znovu opakuji pracuje dobře stejně tak jako windowsoví klienti. Tedy vylučuji problém v smb.conf a to i ve světle toho, že tento smb.conf v sambě 2. 7 (v minulé verzi) pracoval dobře. Není problém v tom, že Samba 3 funguje čistě jako NT4 server ? Pak mi řekněte, jak tohle fungovalo u minulých verzích Samby. Proč funguje Nautilus a ne jiní klienti. Opět jsem to testoval na více strojích i ve školní učebně i v domácí síti na Fedora 9 a 10, takže vylučuji špatnou instalaci nebo jiné nefunkčnosti triviálního rázu.
Tiskni
Sdílej: