Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
A kdyz jste v LAN a na DHCP expiruje cache toho vzdaleneho PC, tak se ten PC vzbudi?
Oops, beru zpet, nejak jsem se poradne nad dotazem nezamyslel, omlouvam se...
Predpokladam ze Vase sit obsahuje nejaky switch k nemu pripojeny ten router. Switch funguje tak, ze si na zaklade komunikace udrzuje tabulku MAC adresa vs. cislo portu. Pokud cilovou MAC adresu nezna, tak je tento paket odeslany na vsechny porty s vyjimkou toho ze ktereho prisel. WOL funguje na 2. sitove vrstve, zde jsou posilany ramce a jednotlive sitove karty v pocitacich jsou adresovatelne pomoci MAC adres. Takze DHCP server a jeho cache by nemela hrat roli.
Googlenim jsem nalezl par stejnych dotazu jako je Vas a ve vsech diskuzich dosli lide k zaveru, ze WOL primo pres internet nejde. Pouze pocitace s verejnou IP adresou a jejich routery musi mit povolenou jistou (z duvodu bezpecnosti implicitne zakazanou) volbu.
Resenim je pripojit se na nejake zarizeni v mistni siti a z nej pak magic paket odeslat. Moznym resenim je napr vyzvoreni VPN pripojeni do Vasi LAN a magic paket poslat skrz toto pripojeni. Nebo zakoupit router, na ktery se lze pripojit zvenku nejlepe ssh a poslat magic paket z nej.
To ze je nejak propojeny staticky zaznam v DHCP s ARP tabulkou je popsane nekde v dokumentaci toho D-linku? Prijde mi to zvlastni a moc bych tomu neveril. Overit si to muzete, ze si takto v DHCP nastavite nesmyslnou MAC adresu a na svem pocitaci se tcpdumpem podivate, jestli se na LAN skutecne ramec s takovou cilovou adresou objevi.
Jinak by resenim mohlo byt bud zavest staticky APR zaznam, nebo zajistit aby se to posilalo do LAN jako broadcast. Docela by me zajimalo, co by asi D-link delal, kdyby se na nem nastavil port forwarding na ip broadcast LAN?
Tomas
Pokud je v cestě něco s linuxem, tak se inspirujte v "man arp", jak koukam na modem dlink-584, tak i v něm by snad šlo šachovat s MAC záznamama
$ eix -e wol [I] net-misc/wol Available versions: 0.7.1 {nls} Installed versions: 0.7.1(22:32:34 04.07.2006)(nls) Homepage: http://ahh.sourceforge.net/wol/ Description: Wake On LAN client, wakes up hardware that is Magic Packet compliant. $
Jsou inteligentní switche, co uměj mirror portu, takže port k routeru bych filtroval a vidělo by se
Našel jsem na webu jedni Hlubinu vědění, aspoň pro běžné věci ...
Vďaka statickému záznamu v DHCP, by router mal vedieť, akú MAC adresu nastaviť rámcu, ktorý pre-posiela do vnútornej siete. Kým mu ne-expiruje cache, tak by mal vedieť aj cez ktorý port to poslať ďalej, a keď mu cache expiruje, tak aj tak by to mal poslať na všetky.Jste si tím jist? Neměl by spíš poslat dotaz aby zjistil, kdo má příslušnou IP adresu?
Tak tak, statický záznam v dhcp by měl zajistit, že zařízení s konkrétní MAC adresou dostane onu konkrétní IP adresu.
Tiskni
Sdílej: