Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Dobrý den, již 4 den instaluji Horde3 a stále se mi nedaří aby naběhnul.
Instaluji aptitude install horde3 imp4 .
Potom v etc/horde/horde3 dám chmod 777 a chown (www-data) pro soubory conf.php a conf.bak.php , jak je psáno v manuálu.
V pak v conf.php komentuji řádek kde je exit 0 (), .
V Apache 2 mám udělaný virt. hosta na /usr/sbin/horde3
Pak založím databázi pomocí text souboru co je v instalaci horde ( create.mysql.sql) a dále vyrobím uživatele admin , který má všechna práva ka databázi horde. Nyní, když dám http://localhost/horde naběhne mi stránka s horde konfigurací. Až sem mi vše funguje skvěle.
Když klepnu na administration, pak na database a vyplním jméno databáze, uživatel, port atd. dám uložit.
A nyní když dám http://localhost/horde, tak se stránka načítá tak 2-3 minuty a nic se nenačte.
V firefoxu ve spodní liště se stále píše: stahuji data, čekám, stahuji data, čekám. Toto trvá než firefox či explorer úplně vytuhne.
Nevím co s tím...
Děkuji za jakoukoli radu.
Zde jsou výsledky z test.php:
Horde Version
Horde: 3.1.3
Horde Applications
Horde: 3.1.3
Imp: H3 (4.1.3) (run Imp tests)
Nag: H3 (2.1.2)
PHP Version
View phpinfo() screen
View loaded extensions
PHP Version: 5.2.0-8+etch13
PHP Major Version: 5.2
PHP Minor Version: 0
PHP Subminor Version: 8+etch13
PHP Version Classification: release
Wow, a mystical version of PHP from the future. Let dev@lists.horde.org know what version you have so we can fix this script.
PHP Module Capabilities
Ctype Support: Yes
DOM XML Support: Yes
FTP Support: Yes
GD Support: Yes
Gettext Support: Yes
Iconv Support: Yes
IMAP Support: Yes
LDAP Support: No
Mbstring Support: Yes
Mcrypt Support: Yes
MIME Magic Support (fileinfo): No
The fileinfo PECL module or the mime_magic PHP extension (see below) will most likely provide faster MIME Magic lookups than the built-in Horde PHP magic code. See horde/docs/INSTALL for information on how to install PECL/PHP extensions.
memcached Support (memcache): Yes
MIME Magic Support (mime_magic): Yes
MySQL Support: Yes
OpenSSL Support: Yes
PostgreSQL Support: No
Session Support: Yes
XML Support: Yes
Zlib Support: Yes
Miscellaneous PHP Settings
magic_quotes_runtime disabled: Yes
memory_limit disabled: No
If PHP's internal memory limit is turned on and if not set high enough Horde will not be able to handle large data items (e.g. large mail attachments in IMP). If possible, you should disable the PHP memory limit by recompiling PHP without the "--enable-memory-limit" flag. If this is not possible, then you should set the value of memory_limit in php.ini to a sufficiently high value (Current value of memory_limit: 100M).
safe_mode disabled: Yes
session.use_trans_sid disabled: Yes
session.auto_start disabled: Yes
File Uploads
file_uploads enabled: Yes
upload_max_filesize: 2M
post_max_size: 8M
Required Horde Configuration Files
config/conf.php: Yes
config/mime_drivers.php: Yes
config/nls.php: Yes
config/prefs.php: Yes
config/registry.php: Yes
PHP Sessions
Session counter: 1
To unregister the session: click here
PEAR
PEAR Search Path (PHP's include_path): /usr/share/horde3/lib:.:/usr/share/php:/usr/share/pear
PEAR: Yes
Recent PEAR: Yes
Mail: Yes
Mail_Mime: Yes
Log: Yes
DB: Yes
Net_Socket: Yes
Date: Yes
Auth_SASL: No
Horde will work without the Auth_SASL class, but if you use Access Control Lists in IMP you should be aware that without this class passwords will be sent to the IMAP server in plain text when retrieving ACLs.
HTTP_Request: Yes
File: Yes
Net_SMTP: Yes
Services_Weather: Yes
Cache: Yes
XML_Serializer: Yes
Ještě jednou děkuji Pepa
Tiskni
Sdílej: