Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Dobrý den,
mám počítač v síti za NATem, ten se po spuštění pokusí vytvořit ssh tunel na počítač s veřejnou IP adresou. (důvod je ten abych se v případě potřeby dostal přes ssh na ten PC v neveřejné síti). Tunel vytvářím takto :
/usr/bin/ssh -f -g -N -R 2222:localhost:22 $VEREJNE_PC
Pokud se však z PC s veřejnou adresou (VEREJNE_PC) nepřipojim v krátké době zpět (bude to v řádu jednotek až desítek minut nevím přesně)
ssh -p 2222 localhost
tak se tunel ztratí a neni možno se připojit. Též pokud se připojim ale nic nedělám tak se ztratí spojení. Pokud se ale relativně brzy připojim a spustím nějakej příkaz kterej čas od času něco vypíše
( while true; do date; sleep 120; done
)
tak je vše v pohodě a spojení vydrží třeba celí den.
Zajímá mě tedy je-li možnost nějak přemluvit $NEVEŘEJNE_PC aby po vytvoření tunelu odeslal jednou za čas nějaký udržovací paket nebo aby se po pádu spojení jej pokusil znovu vytvořit. Popřípadě jak na VEREJNEM_PC signalizovat že se vytvořil tunel (kdesi sem kdysi viděl nějaký aplet či co co signalizovalo počet ssh spojení na daný PC - tak aspoň to...).
Pokoušel sem se něco vygooglit nebo projít manuálové stránky ale buť špatně hledám nebo to nikde neni.... ale neřikejte mi že to nejde :)...
Jenom doplním několik poznámek:
Mnohokrát dík za jakékoliv náměty a rady na vyřešení...
To vypadá nadějně (až přijdu na to jak to použít ještě pravděpodobně s volbou ServerAliveInterval tak by to mohlo být OK)
Díky za bleskovou reakci ... kdyžtak se ještě ozvu.
Tiskni
Sdílej: