V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Chcel som nainštalovať kamarátovi na notebook s pokazenou mechanikou OPenSUSE11.1.Našiel som návod na
http://en.opensuse.org/SuSE_install_from_USB_drive
Postupoval som podla návodu, nainštaloval som si syslinux. Potom keď som mal zadať príkaz mksusebootdisk, tak mi vypísalo že Command not found. Poradťe mi prosím ako mam spustiť príkaz mksusebootdisk a nainštalovať OPenSUSE 11.1.. Ďakujem
V návodu píšou, že má být nainstalován balíček syslinux
. Máte ho?
Zvažte ještě jednu variantu:
1) Flash zformátovat na FAT16 a spustit [cesta_k_instalačnímu_DVD]/boot/i386/mkbootdisk s patřičnými parametry. Instalátor tím dostanete na flash disk.
2) Nabootovat z fleshky a jako instalační zdroj zvolit buď internetový ftp server, nebo nějaký jiný server na místní síti, nebo druhou flashku dost velkou, aby se na ni vešlo celé DVD.
Zistil som že skript mksusebootdisk nieje v syslinux. Našiel som ho na internete a stiahol si ho. Uložil som ho dal som mu že je spustitelný. A potom som dal príkaz v terminály mksusebootdisk a vypísalo mi to žee command not found. Ako mám prosím nejako spustiť tento skript ? Som len zaciatočník, ďakujem za odpoveď.
Ten příkaz je přímo na instalačním DVD.
Jinak Vám rád napíši podrobný postup a vůbec nevadí, že jste začátečník. Nejdříve však, prosím, pošlete výstup příkazu "mount" poté, co vložíte DVD a připojíte flash disk. Pomůže nám to v dalších krocích.
Zistil som si nejaký návod. Robil som to pomocou mksusebootdisk. Stiahol som ten skript z internetu, oložil na počítači, vo vlastnostiach mu nastavil že je spustitelný. Do konzoly som zadal chmod + mksusebootdisk. Potom som zadal ./mksusebootdisk a spustilo sa mi to. Vypisovalo mi to tam ako to mám nainštalovať. Ale keď som podla toho návodu zadal mksusebootdisk --32 --partition /dev/sdb1 /media/KINGSTON tak mi to vypísalo Command not found.
Ale keď som podla toho návodu zadal mksusebootdisk --32 --partition /dev/sdb1 /media/KINGSTON tak mi to vypísalo Command not found.Ano. Poprvé jste totiž spustil
./mksusebootdisk
.
Jednak platí to, co říká Jenda H.; navíc však skriptu "mksusebootdisk" musíte předat nikoli cestu k flashce, ale cestu k instalačnímu DVD (předpokládám, že "/media/KINGSTON" je cesta k flashce).
Tiskni
Sdílej: