Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Chcel som nainštalovať kamarátovi na notebook s pokazenou mechanikou OPenSUSE11.1.Našiel som návod na
http://en.opensuse.org/SuSE_install_from_USB_drive
Postupoval som podla návodu, nainštaloval som si syslinux. Potom keď som mal zadať príkaz mksusebootdisk, tak mi vypísalo že Command not found. Poradťe mi prosím ako mam spustiť príkaz mksusebootdisk a nainštalovať OPenSUSE 11.1.. Ďakujem
V návodu píšou, že má být nainstalován balíček syslinux
. Máte ho?
Zvažte ještě jednu variantu:
1) Flash zformátovat na FAT16 a spustit [cesta_k_instalačnímu_DVD]/boot/i386/mkbootdisk s patřičnými parametry. Instalátor tím dostanete na flash disk.
2) Nabootovat z fleshky a jako instalační zdroj zvolit buď internetový ftp server, nebo nějaký jiný server na místní síti, nebo druhou flashku dost velkou, aby se na ni vešlo celé DVD.
Zistil som že skript mksusebootdisk nieje v syslinux. Našiel som ho na internete a stiahol si ho. Uložil som ho dal som mu že je spustitelný. A potom som dal príkaz v terminály mksusebootdisk a vypísalo mi to žee command not found. Ako mám prosím nejako spustiť tento skript ? Som len zaciatočník, ďakujem za odpoveď.
Ten příkaz je přímo na instalačním DVD.
Jinak Vám rád napíši podrobný postup a vůbec nevadí, že jste začátečník. Nejdříve však, prosím, pošlete výstup příkazu "mount" poté, co vložíte DVD a připojíte flash disk. Pomůže nám to v dalších krocích.
Zistil som si nejaký návod. Robil som to pomocou mksusebootdisk. Stiahol som ten skript z internetu, oložil na počítači, vo vlastnostiach mu nastavil že je spustitelný. Do konzoly som zadal chmod + mksusebootdisk. Potom som zadal ./mksusebootdisk a spustilo sa mi to. Vypisovalo mi to tam ako to mám nainštalovať. Ale keď som podla toho návodu zadal mksusebootdisk --32 --partition /dev/sdb1 /media/KINGSTON tak mi to vypísalo Command not found.
Ale keď som podla toho návodu zadal mksusebootdisk --32 --partition /dev/sdb1 /media/KINGSTON tak mi to vypísalo Command not found.Ano. Poprvé jste totiž spustil
./mksusebootdisk
.
Jednak platí to, co říká Jenda H.; navíc však skriptu "mksusebootdisk" musíte předat nikoli cestu k flashce, ale cestu k instalačnímu DVD (předpokládám, že "/media/KINGSTON" je cesta k flashce).
Tiskni
Sdílej: