Společnost Meta ve spolupráci se společností Oakley oznámila řadu chytrých brýlí Oakley. První Oakley Meta HSTN si lze předobjednat za 499 dolarů.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyjádřilo podporu předložení projektu AI Gigafactory CZ, který do veřejné konzultace Evropské komise zaslala společnost České Radiokomunikace (CRA) v rámci iniciativy Project AIGF CZ. Jde o významný krok k rozvoji výpočetní infrastruktury pro umělou inteligenci (AI), která je prioritou resortu. Projekt je v souladu s cíli Národní strategie umělé inteligence ČR 2030 a je již součástí návrhu
… více »Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 154 (pdf). S podtitulem Automatizace domácnosti.
Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který prodlužuje lhůtu pro prodej amerických aktiv aplikace TikTok vlastněné čínskou společností ByteDance do amerických rukou o dalších 90 dnů. Americký Kongres loni v dubnu kvůli bezpečnostním obavám přijal zákon, podle kterého měl vstoupit v platnost zákaz sítě TikTok v USA v případě, že se prodej neuskuteční do 19. ledna. Trump však v lednu lhůtu pro prodej prodloužil o 75 dnů. V dubnu pak přikročil k prodloužení o dalších 75 dnů, lhůta tak měla vypršet dnešním dnem.
Microsoft hodlá zrušit další tisíce pracovních míst, a to především v obchodních odděleních. Předchozí kolo propouštění se uskutečnilo v květnu a dotklo se 6000 zaměstnanců. Vedení firmy již dříve upozornilo, že vzhledem k rozsáhlým investicím do umělé inteligence (AI) se bude snažit omezovat výdaje v jiných oblastech.
Společnost Murena ve spolupráci se společností Qwant představila vyhledávač Murena Find. Ve výchozím nastavení bude používán v mobilním operačním systému /e/OS a v Murena Workspace.
V mobilní aplikaci Facebooku se lze nově přihlašovat pomocí Passkeys.
Společnost Midjourney představila vlastní generátor videí pomocí umělé inteligence (AI) V1 Video Model.
Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
Dobrý den, založil jsem si téma na ubuntu fóru, ale tam mi nikdo neporadil
Potřeboval bych rozchodit ovladače tak, aby spolehlivě chodily pořád, např. kvůli google earth,protože nejsem jediný uživatel tohoto pc.Takže aktuální verze systému - Ubuntu 8.04, kernel 2.6.24-22-generic,Xorg by měl být 7.3. K Radeonu X1600XT jsem se dostal nedávno, je to verze pro PCI-Ex od HISu s větrákem Iceq, 128MB DDR3, 128bit.
Zkoušel jsem instalovat ovladače Catalyst 8.12 a posléze 8.10,ovšem neúspěšně. instalace končily tímto výsledkem
Děkuji všem, byli jste báječní:)
Jaký bordel?:D Je to v nadpisu i v textu, ubuntu Hard Heron 8.04.
Právěže pokud nainstaluju ovladače přes EnvyNG, tak fungují,akorát je to starší verze. Akcelerace běží - Compiz,GoogleEarth i hry(Nexuiz,Glest). Jen Wine poněkud drhne,pod ním se nedá spustit nic. Teoreticky bych to tak mohl nechat, ale zdá se mi to trochu "nedotažený". Ještě bych chtěl zkusit novou verzi X.org, ale nevím jak ji dostat do Hardyho. Kdosi někde v diskuzi psal, že mu Catalyst 8.12 na Ubuntu Intrepid Ibex běhají napoprvý jako Pája a naprosto bez problémů. Nevím nakolik je to pravda, ale v Ubuntu 8,10 je už právě ten nový X.org.
Pokud budu používat free ovladače, nepojede 3D, jak jsem se dočetl.
Tiskni
Sdílej: