Indické firmě Airtel byla údajně minulý rok odcizena databáze 2,5 milionu uživatelů. Firma to popírala. Nyní se na veřejnost dostala rozlouskaná databáze hesel 42 000 uživatelů. Z toho 18 000 uživatelů má stejné heslo Airtel@123. Zajímavá diskuse je i na Twitteru @S0ufi4n3.
Altar I je nová nízkoprofilová bezdrátová mechanická klávesnice od Electronic Materials Office. Uvnitř běží open source firmware ZMK. Cena ani dostupnost zatím nebyly stanoveny.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.4 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Zranitelnost CVE-2022-38392: Některé pevné disky s rychlostí 5 400 ot./min., dodávané s noteboocích přibližně v roce 2005, je možné zničit písní Rhythm Nation od Janet Jackson (na vlastní nebezpečí).
LinuxDays 2022 nebudou: "Důvodů je několik: stále nejistá koronavirová situace, několikanásobně vyšší ceny a nižší počty návštěvníků na konferencích obecně. Pokud vám chybí setkání nejen s linuxovými lidmi, přijeďte na zářijový OpenAlt, který pořádají naši kamarádi v Brně."
Balík aplikací KDE Gear byl aktualizován v rámci pravidelného srpnového vydání. Namátkou textový editor KWrite/Kate má nově funkci více kurzorů, Filelight zobrazuje využití kapacity úložišť v přepracovaném rozhraní, Kalendar podporuje také kontakty nebo KDE Itinerary umí načítat čárové kódy.
Byla vydána nová major verze 5.1.0 svobodného programu pro skicování, malování a úpravu obrázků Krita (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a na YouTube. Ke stažení je také balíček ve formátu appimage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Čínská distribuce Deepin byla v dosavadních vydáních založená na Debianu (dříve Ubuntu) a přidávala především vlastní desktopové prostředí. To se mění s chystaným vydáním v23, s nímž se distribuce osamostatňuje a přidává vlastní balíčkovací systém Linglong či transakční systémové aktualizace.
Martijn Braam na svém blogu rozepsal, proč odešel z PINE64 stojící za telefony PinePhone: "Nesouhlasil jsem s koncem komunitních edicí. Dnes se PinePhone dodává pouze s distribucí Manjaro. PINE64 se tak stará pouze o Manjaro a vývojáře Manjara nezajímají jiné distribuce. Toto už není komunita, která naslouchá vývojářům softwaru. Jako zástupce postmarketOS nemám žádný důvod, abych byl přímo zapojen do PINE64, pokud jediné, na čem záleží, jsou názory Manjara."
LCARS Desktop Environment, zkráceně lcarsde, je desktopové prostředí přinášející na linuxový desktop rozhraní LCARS ze Star Treku. Představení na YouTube na kanálu Chris Titus Tech. Autorem prostředí je Andreas Tennert
mailuser
a s heslom password
. Na tento mailbox su vytvorene napr. tri aliasy (janko, marienka, jezibaba). Ulohou je stahovat postu z tej jednej schranky na vzdialenom stroji a dorucovat ju uzivatelom jankovi, marienke a jezibabe na lokalnom stroji.
Tu by som rad upozornil na to, ako fetchmail stahujuci postu zo schranky vie, ktoremu aliasu bol ten mail vlastne do tej schranky doruceny?!
Nechce sa mi to tu cele rozpisovat, hlavne ako som nepochopil problem.
poll pop.provider.net stracia.nozka.org:
user username with pass password to * here
Toto zaisti, ze sa vytiahnu vsetky spravy z mailboxu a dorucia sa uzivatelom na lokalnom systeme. Samozrejme na lokalnom stroji musia existovat uzivatelia s danymi menami (janko, marienka, ...), pripadne aliasy na lokalnych uzivatelov. Problemom je, ze do nasho remote mailboxu "padaju" maily s adresami janko@stracia.nozka.org, marienka@stracia.nozka.org a jezibaba@stracia.nozka.org. Fetchmail sa rozhoduje na zaklade viacerych poli z hlavicky mailu. Co sa priamo natiska na rozum, je pole To:
. To je ale takmer najmenej spolahlive. O doruceni rozhoduje adresa v obalke (envelope address) mailu. Ale obalka sa v momente dorucenia zahadzuje. A tu je problem. Peknym pripadom je, ak adresa janko@stracia.nozka.org je v Bcc: poli mailu.
Ak MTA u providera je qmail, tak je to v podstate uplne super. gmail totizto pridava pole Delivered-To:
na zaklade coho sa da uplne spolahlivo urcit, pod akym menom vlastne ten ktory mail dorazil do nasho remote mailboxu.
Staci zatial takto, alebo treba napisat viac? Teraz musim utekat, tak mozno neskor.
Tiskni
Sdílej: