abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Cim stahnout a tridit aliasy?

    6.5.2003 11:41 Lukas | skóre: 4
    Cim stahnout a tridit aliasy?
    Přečteno: 179×
    Dobry den,
    potreboval bych stahovat mailboxy i s jejich aliasy a nasledne je tridit spravnym userum.Jako smtp mi bezi postfix,ale na dial-up,takze zadne DNS apod.
    Fetchmail mi sice stahuje postu ze schranek a preda ji postfixovi,ale nevyresim tim aliasy.
    Muze mi nekdo nejak poradit prosim?
    Diky....

    Odpovědi

    6.5.2003 11:54 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Cim stahnout a tridit aliasy?
    však postfix aliasy umí, ne? buď /etc/aliases nebo /etc/postfix/aliases, podle toho jak to máš nastavené, jen je tam musíš napsat pokud jde o to, vydobýt aliasy ze vzdáleného smtp serveru(???), tak na to AFAIK žádná obecná metoda neexistuje... ale možná jsem ten dotaz špatně pochopil
    6.5.2003 12:08 Lukas | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Cim stahnout a tridit aliasy?
    Postfix aliasy sice umi,ale jako vlastni mailserver.Pokud sem to spravne pochopil.Mam aliasy k placenym mailboxum u providera z duvodu uspory.A kazdy alias je jiny user.Potrebuji neco co mi stahne cely mailbox a nesledne aliasy rozhodi tem kterym patri.Vubec nevim co na to je dobry.
    Procmail,Maildrop apod. jsou asi jen pro preposilani a tirdeni posty nebo to resi taky?
    6.5.2003 12:11 mARTin
    Rozbalit Rozbalit vše Cim stahnout a tridit aliasy?
    Ak som spravne pochopil situaciu, tak je nasledovna: U providera je mailbox povedzme pod menom mailuser a s heslom password. Na tento mailbox su vytvorene napr. tri aliasy (janko, marienka, jezibaba). Ulohou je stahovat postu z tej jednej schranky na vzdialenom stroji a dorucovat ju uzivatelom jankovi, marienke a jezibabe na lokalnom stroji. Tu by som rad upozornil na to, ako fetchmail stahujuci postu zo schranky vie, ktoremu aliasu bol ten mail vlastne do tej schranky doruceny?! Nechce sa mi to tu cele rozpisovat, hlavne ako som nepochopil problem. :-) Ale ak to je ten problem, tak to sem napisem. :-))
    6.5.2003 13:02 Lukas | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Cim stahnout a tridit aliasy?
    Prave ze fetchmail nevi o aliasech nic.Stahne cely mailbox "mailuser" se vsemi aliasy a to vsechno doruci jednomu uzivateli,ktery tam je nastaveny.Coz je mi na nic.Jestli je to ten problem ktery myslis,budu vdecny kdyz se rozepises :-). Nemusim nutne pouzivat fetchmail.Potrebuji cokoliv co pozna aliasy a bude je to umet predat spravnemu lokalnimu userovi.
    6.5.2003 14:10 mARTin
    Rozbalit Rozbalit vše Cim stahnout a tridit aliasy?
    1. Nepoznam nic lepsie nez fetchmail. Netreba sa bat aj ked je to trochu krkolomne.
    2. Vsetko co pisem, som sa naucil z manualovej stranky, dolezita je tato cast. Tak odporucam vsetko konzultovat este tam.
    Takze najjednoduchsi pripad pre multidrop mailbox je:

    poll pop.provider.net stracia.nozka.org:
    user username with pass password to * here

    Toto zaisti, ze sa vytiahnu vsetky spravy z mailboxu a dorucia sa uzivatelom na lokalnom systeme. Samozrejme na lokalnom stroji musia existovat uzivatelia s danymi menami (janko, marienka, ...), pripadne aliasy na lokalnych uzivatelov. Problemom je, ze do nasho remote mailboxu "padaju" maily s adresami janko@stracia.nozka.org, marienka@stracia.nozka.org a jezibaba@stracia.nozka.org. Fetchmail sa rozhoduje na zaklade viacerych poli z hlavicky mailu. Co sa priamo natiska na rozum, je pole To:. To je ale takmer najmenej spolahlive. O doruceni rozhoduje adresa v obalke (envelope address) mailu. Ale obalka sa v momente dorucenia zahadzuje. A tu je problem. Peknym pripadom je, ak adresa janko@stracia.nozka.org je v Bcc: poli mailu.

    Ak MTA u providera je qmail, tak je to v podstate uplne super. gmail totizto pridava pole Delivered-To: na zaklade coho sa da uplne spolahlivo urcit, pod akym menom vlastne ten ktory mail dorazil do nasho remote mailboxu. Staci zatial takto, alebo treba napisat viac? Teraz musim utekat, tak mozno neskor.

    6.5.2003 14:33 Lukas | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Cim stahnout a tridit aliasy?
    Zatim diky za vycerpavajici odpoved. Jdu zkouset a pripadne se ozvu.
    7.5.2003 11:57 Lukas | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Cim stahnout a tridit aliasy?
    Priteli porad jeste jednou prosim.
    Myslim ze sem z tveho vykladu pochopil o co jde,ale nejak se mi nedari.Snazim-li se stahnout mailbox s aliasy,tak mi to vzdy fetchmail ulozi k postmasterovi a ve /var/spool/mail/postmaster to vypise vsechno mozne o tom mailu co potrebuje a na konci neco necitelneho kvuli rozsypane diakritice coz vypada asi nasledovne: "adresm p.jemc nevyhovuje dn z deklarovanych m"
    Rekl bych ze namam asi moc dobre nastavene envelope ve fetchmailrc.S moji chrabrou anglictinou sem z toho clanku malo pochytil.
    7.5.2003 13:45 dolko
    Rozbalit Rozbalit vše Cim stahnout a tridit aliasy?
    Musis si nadefinovat pre ake domeny ti ma server prijmat postu. Ked stahujes fetchmailom aliasy z domeny xy.net a nemas ju zadefinovanu stiahne ti postu k postmasterovi. Mam to odskusane.Takze ked si nadefinujes tu domenu z ktorej tahas postu pekne ti postu rozdeli.
    7.5.2003 22:20 mARTin
    Rozbalit Rozbalit vše Cim stahnout a tridit aliasy?
    Dost tazko sa pise len tak vseobecne. Bol by problem poslat sem nazov mailboxu, adresu pop3 servera odkial sa to stahuje a pripadne nejake aliasy? Samozrejme, hesla netreba! :-) Mozem sa pokusit napisat priamo chodiaci .fetchmailrc, pripadne sa k tomu rychlejsie dopracujeme. :-)
    9.5.2003 08:15 Lukas | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Cim stahnout a tridit aliasy?
    Vsem diky,uz to bezi :-)
    Byla to takova blbost,ze to sem radsi ani nebudu psat.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.