V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Delam jednoduchou aplikaci na stahovani dat. Pouzivam curl.
vytvorim si progres bar a dale v kodu ho pridam do layoutu
box22=QtGui.QProgressBar(tab2Widget)
v curl knihovne si zaregistruju callback funkci aby me aktualizovala progressbar pri stahovani
def __init__(self, url, ofile, progress):
self.curl.setopt(pycurl.PROGRESSFUNCTION, self.progress)
metoda progress je pak takova
def progress(self, download_t, download_d, upload_t, upload_d):
if download_t == 0:
round = 1
else:
round = float(download_d) / float(download_t) * 100
round = int(round)
if self.round <> round:
self.round = round
self.box22.setValue(self.round)
kdyz spustim stahovani tak pri kazdem pokusu u zmenu progressbaru "self.box22.setValue(self.round)
"
se do konzole vypise chyba
X Error: RenderBadGlyphSet (invalid GlyphSet parameter) 171
Extension: 156 (RENDER)
Minor opcode: 25 (RenderCompositeGlyphs32)
Resource id: 0x0
ProgressBaru zmizi ciselny ukazatel procent ale posune se. Kdyz se nad progressbarem prejede mysi tak se ciselny ukazatel objevi. Google nic nerekl.
Něco podobného jsem viděl, když se snažil vícevláknový program spouštět procedury definované v jednom vlákně z druhého vlákna. Máš to vícevláknové? Třeba prostě v jednom vlákně běží rozhraní a v druhém zbytek programu. Pokud se ten zbytek programu pokusí zavolat nějakou proceduru v tom vlákně s rozhraním, může se stát to, co se ti děje.
to bude asi ono, chtel jsem program jen jednovlaknovy ale curl potrebuje threading.Thread.__init__(self)
takze to bude bezet ve vice vlaknech
jedine co je divne ze se to deje jen na widgetu progressbar kdyz necham procenta zapisovat treba do textboxu tak to jede.
tak je to urcite ono, curl jede ve vlastnim vlakne a pada to kdyz z vlakna curl volam zmenu api. mate neznate nekdo nejaky pekny manual na vlakna v pythonu google zase mlci.
Myslím, že by to mohlo jít řešit třeba pomocí socketů nebo dbus.
Tiskni
Sdílej: