Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Delam jednoduchou aplikaci na stahovani dat. Pouzivam curl.
vytvorim si progres bar a dale v kodu ho pridam do layoutu
box22=QtGui.QProgressBar(tab2Widget)
v curl knihovne si zaregistruju callback funkci aby me aktualizovala progressbar pri stahovani
def __init__(self, url, ofile, progress):
self.curl.setopt(pycurl.PROGRESSFUNCTION, self.progress)
metoda progress je pak takova
def progress(self, download_t, download_d, upload_t, upload_d):
if download_t == 0:
round = 1
else:
round = float(download_d) / float(download_t) * 100
round = int(round)
if self.round <> round:
self.round = round
self.box22.setValue(self.round)
kdyz spustim stahovani tak pri kazdem pokusu u zmenu progressbaru "self.box22.setValue(self.round)
"
se do konzole vypise chyba
X Error: RenderBadGlyphSet (invalid GlyphSet parameter) 171
Extension: 156 (RENDER)
Minor opcode: 25 (RenderCompositeGlyphs32)
Resource id: 0x0
ProgressBaru zmizi ciselny ukazatel procent ale posune se. Kdyz se nad progressbarem prejede mysi tak se ciselny ukazatel objevi. Google nic nerekl.
Něco podobného jsem viděl, když se snažil vícevláknový program spouštět procedury definované v jednom vlákně z druhého vlákna. Máš to vícevláknové? Třeba prostě v jednom vlákně běží rozhraní a v druhém zbytek programu. Pokud se ten zbytek programu pokusí zavolat nějakou proceduru v tom vlákně s rozhraním, může se stát to, co se ti děje.
to bude asi ono, chtel jsem program jen jednovlaknovy ale curl potrebuje threading.Thread.__init__(self)
takze to bude bezet ve vice vlaknech
jedine co je divne ze se to deje jen na widgetu progressbar kdyz necham procenta zapisovat treba do textboxu tak to jede.
tak je to urcite ono, curl jede ve vlastnim vlakne a pada to kdyz z vlakna curl volam zmenu api. mate neznate nekdo nejaky pekny manual na vlakna v pythonu google zase mlci.
Myslím, že by to mohlo jít řešit třeba pomocí socketů nebo dbus.
Tiskni
Sdílej: