Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Ahoj všem,
kamarád má divný problém, nefunguje mu nastavení jasu, prostě jede na max. Má openSUSE 11.1, v 11.0 vše jelo, jak mělo. Nemám ten jeho počítač po ruce, ale jde o starší Dell notebook s integrovanou ATI, ta frčí na driveru radeon (stejně jako předtím :)).
Jas může FN klávesami měnit např. v grubu, ale jakmile se zapne systém, nepohne s tím. Zkoušel jsem mu poradit, aby vypnul ten nový power manager apod., ale nic nezabírá. (jas se nemění ani při pohybu tím novým jezdcem, takže problém s FN klávesámi můžeme vyloučit.) Nevíte někdo, kde přesně hledat původ problému? Díky.
xbacklight -set [procento]
, případně pomocí nějakého interface v ACPI (např. echo -n [procento] > /proc/acpi/video/VGA/LCD/brightness
)?
Jo, to mě už taky mezitím napadlo, zkoušel to, ale chybí mu adresáře, poslední ve struktuře je /video. :-/ VGA atd tam nemá. Problém s ACPI? V 11.0 to jelo...
Takže cesta je /proc/acpi/video/VID/brightness. Jenže cat /proc/acpi/video/VID/brightnes vyhodí NOT SUPPORTED. Pravděpodobně to bude chyba kernelu 2.6.27, stejný problém je třeba tady (navíc tentýž notebook s Ubuntu 8.10) http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=938178. V minulých verzích to lidem jelo.
Měl jsem podobný problém na notebooku FSC Lifebook S7110, stačilo v konfiguraci jádra zaškrtnout v nastavení ACPI položku "Video" a a ovládání jasu pomocí Fn kombinací začalo hned fungovat.
Tiskni
Sdílej: