Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Dobry deň vám prajem. Mám sieť ktorej topológia je na priloženom obrázku a vo firewalle mám mimo iných aj tieto pravidlá:
/sbin/iptables --table nat --append PREROUTING --protocol TCP --destination 1.2.3.4 --destination-port 5001 --jump DNAT --to-destination 192.168.1.1:5900
/sbin/iptables --table filter --append INPUT --protocol TCP --match multiport --destination-port 5001 --jump ACCEPT
/sbin/iptables --table nat --append PREROUTING --protocol TCP --destination 1.2.3.4 --destination-port 5002 --jump DNAT --to-destination 192.168.1.2:5900
/sbin/iptables --table filter --append INPUT --protocol TCP --match multiport --destination-port 5002 --jump ACCEPT
/sbin/iptables --table nat --append PREROUTING --protocol TCP --destination 1.2.3.4 --destination-port 6001 --jump DNAT --to-destination 192.168.254.10:5900
/sbin/iptables --table filter --append INPUT --protocol TCP --match multiport --destination-port 6001 --jump ACCEPT
Ide o to, že na servery mám prenatované porty z eth0 do vnútornej siete na VNC. Odo mňa (položka JA) sa na PC1 a PC2 dostanem úplne bez problémov (sú to lokálne pc zavesené na eth1) ale na PC3 (čo je OpenVPN klient zavesený na tun0) ani náznak spojenia. Pričom ale z PC1, PC2 tak aj zo servera sa na tohto VPN (PC3) klienta dostanem. Už googlujem asi tak 2 dni a našiel som len niečo, že problém s route, ... ale žiadne konkrétne riešenie.
Vopred ďakujem za všetky odpovede.
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: