Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Zdravím.
Jsem vlastník Archlinuxu (prozatím VMware). Po optimalizaci pro své potřeby, doinstalování balíčků a zkompilování dalších programů jsem se rozhodl, udělat své vlastní liveCD, ze kterého můžu distro tak, jak je ve virtuálu do každého detailu bez ztráty dat, nainstalovat na desktop a mít takovou dá se říct zálohu to liveCD (bod pevné obnovy - až se něco pokazí, prostě překopíruju soubory z liveCD na hdd a je to). A právě šíření dál by taky bylo možné. Sice distribucí linuxu je nespočet, ale někomu by se to přecejen mohlo libit.
Dozvěděl jsem se o larch projektu, který se tímto problémem zabývá. Zkusil jsem si nejdřív vytvořit liveCD za pomoci integrovaného profilu, ale to přece není ono. Zkusil jsem tedy larchify, který udělá z již nainstalovaného archlinuxu, liveCD. Vse probehlo hladce, az do bootu. Nabehl zavadec, spustil se vmlinuz, a po chvilce to spadlo s chybou: Kernel panic - not syncing: Attempted to kill init! (v příloze by měl být obrázek podrobnějšího výpisu)
Obrátil jsem se na autora larch scriptu a ani ten nepomohl vyrešit tento problém. Poradil mi pár fíglu ale stejně se mi to nepovedlo rozběhnout.
Neočekávám odpovědi typu: Nedělej vlastní distro, když jich je všude spousta. -A jí podobné.
Za každý Váš příspěvek budu velmi rád.
Poslal jsem špatný obrázek, posílám ještě jednou ten správný. (ten předchozí je výpis, jestli je zavedena ta smyčka)
Tiskni
Sdílej: