Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
Tento pátek od 14:00 proběhne v Brně na FI MUNI konference DevConf Mini. Na programu je celá řada zajímavých přednášek od testování releasů Fedory, přes super počítače nebo Big Data, až po závody autonomních aut. Konferenci bude možné sledovat i na online streamu.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2023. Adobe Reader, Microsoft SharePoint, Oracle VirtualBox, Tesla, Ubuntu Desktop, Windows 11, macOS, Microsoft Teams, VMWare Workstation. Vše hacknuto. Synacktiv získal 530 000 dolarů a Teslu Model 3.
Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání a na YouTube.
Po 5 měsících vývoje od vydání verze 6.1 byla vydána nová verze 6.2 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Dolphy bylo vybráno na počest amerického jazzového altsaxofonisty, flétnisty a basklarinetisty Erica Dolphyho.
staci vzit
adresar ~/.evolution/addressbook/local (tam jsou adresy ulozeny)
soubor ~/.gconf/apps/evolution/addressbook/%gconf.xml
a presat tyto soubory v druhem PC, nebo v nove instalaci a mate je tam.
Ja to pohnojil, protoze %gconf.xml jsem si nezazalohoval. Kdyz mu tam zkousim pripsat radek, tak na to vubec nereaguje. Zkousel jsem i v evolutionu vytvorit novej adresar v kontaktech, ten se vytvoril na obou mistech a zkusil jsem a do toho adr co se vytvoril v ~/evolution/*/local nakopirovat ty soubory a zase zadna reakce.
poradi nekdo
ps. jsu laik- co je to *.xml a co je to za soubor *.db a cim ho otevru?
misto uspechu si evolution vic a vic kazim.
Jak odstranim tuto chybu:
Nelze kontaktovat server nastavení; příčinou může být nutnost povolení sítě TCP/IP pro ORBit, nebo existují staré zámky NFS po pádu systému. Více informací viz http://www.gnome.org/projects/gconf/. (Podrobnosti - 1: Nelze se připojit k sezení: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.)
vyreseno
Chybovou hlasku jsem spravil smazanim souboru
~/.gconf* ~/.*lock
samozrejmne nejlepsi je nechat evolution aby si udelal zalohu sam, ale driv jsem to neobjevil, nebo to starsi verze neumeli.
Kazdopadne plati, ze adresy jsou ulozeny v ~/.evolution/addressbook/local
a soubor do souboru ~/.gconf/apps/evolution/addressbook/%gconf.xml je receno, odkud ty adresy cist.
Hlavni problem byl v tom, ze pokud nerestartujete sezeni, tak nebere na zmeny ohled.
Porad jsem restartoval jenom evolution a to nestaci. Pak nema cenu chtit %gconf upravovat, ale udelam si v evolutionu prazdny adresare = necham ho at si vytvori adresare v ~/.evolution/addressbook/local sam a potom tam jenom nakopiruji ty soubory. No rastartujem.
Dal bych si nejradsi par facek, ze se s takovou hlouposti trapim x hodin.
Tiskni
Sdílej: