Představeny byly oficiální Raspberry Pi microSD karty třídy A2 a silikonový kryt na Raspberry Pi 5.
OpenRazer byl vydán ve verzi 3.9.0. Jedná se o svobodný software, ovladač a démon, umožňující nastavovat klávesnice, notebooky, myši, podložky pod myš, keypady, sluchátka a další zařízení od společnosti Razer na GNU/Linuxu.
Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
A o aky zasuvny modul slo?A ako ten pokus bol prevedeny?
myslím,že Adobe flash player a nainstalovaný byl automaticky.
Automaticky,to je ako?Neviem ako je to v Ubuntu ,ale podla mna v Linuxoch to automaticky nejde.Je za potreby plugin identifikovat a nahrat ho z repositara cez spravcu systemu.Bol pritom pouzity spravca balikov a prava root-a.Je nefunkcny spravca balikov i po restarte systemu?
Ano bylo to tak,byl identifikovaný,a po instalaci s právy roota byla hláška nainstalovaný a při dokončení se objevila jednosměrka s nějakou chybou. Zkoušel jsem spustit správce balíků a pokusit se vyhledat problémový balík, ale po spuštění správce se objevila zase ta hláška s chybou. Večer se pokusím opsat znění hlášky a vložit sem. Jak jsem psal jsem v linuxu úplný začátečník, ale nedám se odradit prvotními neúspěchy, protože mě už nebaví podporovat MICROSOFT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Děkuji moc za zájem a pomoc.
Este ,by som potreboval vypis z konzoli po spusteni spravcu z riadku.To takto.Po otvoreni konsoli sa prihlasit ako admin prikaz su zadat heslo root-a a prikaz pre spravcu-treba si ho zistit pre Ubuntu neviem,myslim,ze by to mohlo byt synaptic.
Tiskni Sdílej: