Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
A o aky zasuvny modul slo?A ako ten pokus bol prevedeny?
myslím,že Adobe flash player a nainstalovaný byl automaticky.
Automaticky,to je ako?Neviem ako je to v Ubuntu ,ale podla mna v Linuxoch to automaticky nejde.Je za potreby plugin identifikovat a nahrat ho z repositara cez spravcu systemu.Bol pritom pouzity spravca balikov a prava root-a.Je nefunkcny spravca balikov i po restarte systemu?
Ano bylo to tak,byl identifikovaný,a po instalaci s právy roota byla hláška nainstalovaný a při dokončení se objevila jednosměrka s nějakou chybou. Zkoušel jsem spustit správce balíků a pokusit se vyhledat problémový balík, ale po spuštění správce se objevila zase ta hláška s chybou. Večer se pokusím opsat znění hlášky a vložit sem. Jak jsem psal jsem v linuxu úplný začátečník, ale nedám se odradit prvotními neúspěchy, protože mě už nebaví podporovat MICROSOFT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Děkuji moc za zájem a pomoc.
Este ,by som potreboval vypis z konzoli po spusteni spravcu z riadku.To takto.Po otvoreni konsoli sa prihlasit ako admin prikaz su zadat heslo root-a a prikaz pre spravcu-treba si ho zistit pre Ubuntu neviem,myslim,ze by to mohlo byt synaptic.
Tiskni Sdílej: