Byla vydána nová verze 6.7 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.5.3. Thunderbird na verzi 115.15.0. OnionShare z verze 2.2 na verzi 2.6.
Rozsudky Soudního dvora Evropské unie ve věcech C-465/20 P (Apple) a C-48/22 P (Google a Alphabet): Irsko poskytlo společnosti Apple protiprávní daňová zvýhodnění ve výši 13 miliard eur a je povinné je získat zpět. Byla potvrzena pokuta ve výši 2,4 miliardy eur uložená společnosti Google za to, že zneužívala svého dominantního postavení tím, že upřednostňovala vlastní službu srovnávání výrobků.
Apache Cassandra (Wikipedie), tj. open source NoSQL distribuovaná databáze, byla vydána v nové major verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v souboru NEWS na GitHubu.
Společnost MNT Research oznámila, že po open source noteboocích MNT Reform a MNT Pocket Reform bude následovat MNT Reform Next. Časem se objeví na Crowd Supply. Vývoj lze sledovat na Mastodonu.
Apple představil (YouTube) telefony iPhone 16 Pro a iPhone 16, hodinky Watch Series 10 a Watch Ultra 2 a sluchátka AirPods 4, AirPods Pro 2 a AirPods Max.
Byla vydána verze 0.9.0 operačního systému Redox OS (Wikipedie). Jedná se o mikrokernelový unixový operační systém naprogramovaný v programovacím jazyce Rust. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu pod licencí MIT. Z novinek lze vypíchnout aplikace Files, Editor a Terminal z desktopového prostředí COSMIC, RustPython nebo webový server Simple HTTP Server.
Dnes ve 23:59 končí hlasování o přednáškách na konferenci LinuxDays 2024, která proběhne o víkendu 12. a 13. října v Praze.
Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Zdravim, dokaze mi nekdo poradit jak zprovoznit autologin na GNOME tak aby to fungovalo i bez zapojeného monitoru? Existuje jisty duvod proc na jistem PC musi bezet graficke rozhrani a zaroven nebude pripojen monitor. Na tom PC bude bezet jista GUI aplikace (bohuzel nejde jinak), ktera ma jisty ukol a bez kresleni proste nejede. Proto je potreba po bootu provest autologin, spustit danou aplikaci a nechat ji delat svou praci. Vse funguje skvele pokud je do PC pripojeny monitor. Uz se mi podarilo poexperimentovat s problemy s nastavenim rozliseni bez monitoru a s monitorem, to znamena
Option "NoDDC"
Option "DDCMode" "false"
Option "IgnoreEDID" "true"
Option "DDC" "off"
Nicmene velkym problemem je to, ze autologin bez pripojeneho monitoru proste nefunguje a po pripojeni monitoru to PC trci na prihlasovaci obrazovce, i kdyz ma zapnuty autologin. Jak se tohoto chovani zbavit a zajistit aby autologin fungoval pokazde? Je to vlastnost, nebo bug?
Diky za kazdy tip.
takze
1) zrusil jsem klasicky gdm login, tedy prejmenoval jsem /etc/rc2.d/S30gdm na /etc/rc2.d/K70gdm, coz zajisti nespusteni gdm po bootu. (jedna se o ubuntu 8.04)
2) do /etc/rc.local jsem pridal su - _jmeno_uzivatele_ -c startx >/var/log/gui.log 2>&1
3) misto ati driveru jsem v xorg.conf pouzil VESA driver, protoze s ATI driverem bez monitoru X server odmital fungovat.
4) restart
Ma nekdo lepsi reseni ? Docela by me to zajimalo.
Tak jeste dodam jeden poznatek, ze znasilnovat startovaci mechanismus gdm nebylo potreba. Stacila jen vymena ATI driveru za VESA. Jadrem problemu byla nejspise kombinace X + ati driver + gdm, coz zpusobilo pad X serveru pokud nebyl pripojeny monitor v okamziku po zalogovani. Proto na PC po bootu a pripojeni monitoru (aby se zjistilo proc to nejede) trcela prihlasovaci obrazovka, protoze doslo k padu X serveru a jeho restartu.
Xvnc jsem taky zvazoval. Bylo by to taky reseni, protoze tam monitor jako fyzicky HW nehraje zadnou roli.
no a nemas lepsi nez nechat xka trapit se hledanim rozliseni displaye, ktery neni sparovany, tak poustet xserver, ktery kresli do virtual framebufferu proste do casti pameti a nepotrebuje k tomu zadny hardawre? s takovou se ti inicializuje display a na ten se pripojis treba pres vnc, aby sis overil, ze to funguje... nez se trapit forocovanim chipsetoveho serveru, ktery spoleha na monitor a data z nej...
Tiskni Sdílej: